Tebrikler Ahmet Çalık ve İsmail Yıldırım - Ercan Buber

Tebrikler Ahmet Çalık ve İsmail Yıldırım


Geçtiğimiz günkü köşe yazımda belirttiğim gibi, meclis üyeleri açıklandığında sürprizlerle karşılaşacağınızı söylemiştim. Siyasetçilerin benimle of the record paylaştıkları isimlerin sızmaması için sizlerle paylaşmamıştım. Saat iki gibi haberleri yapmıştık ama listeler teslim edilmeden paylaştık. Ancak eminim ki, özellikle AK Parti, MHP ve CHP listelerine ilişkin herkes büyük şaşkınlık yaşayacak demiştim.

İsmail Yıldırım'ın aday gösterilmemesine rağmen kendi listesini oluşturduğunu söylediğimde, "Ne alakası var, Mesut Çetinkaya baştan aşağı değiştirdi" diyenler, dün itibarıyla büyük bir hayal kırıklığı yaşadılar. Aslında en büyük hayal kırıklığını Çetinkaya yaşadı; önüne adeta duvar ördüler.

Fakat, her şeyden öte özellikle MHP'ye yapılan büyük haksızlık beni derinden üzdü. Teşkilatın ve teşkilata gönül verenlerin bu denli umursanmaması sadece göstermelik 1 yer verilmesi bakalım MHP seçmenini nasıl etkileyecek onu sandıkta göreceğiz. MHP'den neredeyse hiç kimsenin listeye alınmaması, sadece göz boyamak için 1 kişinin alınması büyük bir haksızlık.

Ahmet Çalık'a gelince, eğer bu ADAMI tanımamış olsaydım ve hakkında bilgi sahibi olmasaydım, sadece dışarıdan bakıp diyebilirdim ki, "Bir memur çocuğu, kendisi de zaten"

Öte tarafta, asgari ücretin biraz üstünde bir maaşla yıllardır yaşayan bir başkan adayı, şoförler, kapılarını açan yaverler, fotoğraf çekenler, özel kalemlerle lüks bir şekilde dolaşıyorken.

Ahmet Çalık neredeyse tüm ilçenin evine ürün satmış ve hala binlerce müşterisi olan, dünyalık hiçbir ihtiyacı kalmamış koskoca iş ADAMI, seçim çalışması için ekibini minibüse dolduruyor ve dolaşıyor. İşin en ilginç yanı ise tek bir rakibi yok, Tahir Büyükakın, İsmail Yıldırım ve Mesut Çetinkaya'ya rağmen bu denli güçlü durabilen bir ADAMA ne denir ki?

Siyasetin, mazlum halkın üzerinde nasıl bir otorite kurduğunu sanırım sayfalarca yazsam bu kadar net anlatıp açıklayamam.

Ahmet Çalık'ın meclis üyesi seçimi konusuna gelince, aslında herkesi dinledi ve hiç kimseyi dinlemedi diyebilirim.

İnsanların, "Bu kişinin partide, senin yanında ne işi var?" veya "Bu zaten tescilli bir sapık, kimse onu sevmez" gibi düşüncelerini umursamadı ve herkesin arkasında durdu.

Ancak, karar verme aşamasında, iyi bir ekip ve kararlı bir duruşla, şahsımca muhteşem bir meclis üyesi listesi oluşturduğunu düşünüyorum.

Ancak büyük bir hata yaptı, o da memleketin önde gelen godomanlarını es geçti.

Paralarına para katacak büyük büyük iş insanları yerine memleket sevdalısı bir ekip kurdu...

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 11

 • Engin | 21 Şubat 2024 23:10

  Akp belediye meclis listesinde ismail başkanın hiç bir bilgisi ve etkisi olmamıştır bence. Gördüğüm kadarıyla demokrat patenli belediye meclis üyeleri saf dışı kalmış 1 kişi kalmış 2 sıra hatice hanım oda tahir başkanın kuzeni eğer kuzeni olmasa ada liste dışı bırakılırdı

 • Yılmaz A. | 21 Şubat 2024 16:16

  Ercan bey kardeşim öncelikle seni canı gönülden tebrik ediyorum. Seni ve gazeteni yaklaşık 9 yıldır takip ederim. Tam bir Karadeniz delikanlısısın seviyorsan seviyorsun, yanlışsa yanlış diyorsun. Tatbiki birilerinin zoruna gidecek bu duruşun. Zamanında hatırlıyorum AK Parti için yazdığın yada MHP için yazdığın yazılar nedeni ile o zamanda o tarafsın diye yazılanları. Benim diyeceğim çok başka. Uzun yıllar silahlı kuvvetlerle üst düzey idarecilik yaptım. Emekli olunca baba ocağıma geri döndüm. İsmail beyin babası Taci amcayı (Allah rahmet eylesin) iyi tanırdım. İsmail bey dükkana gelmiyor yada gelince işi savsaklıyor diye çok fırça yiyişine şahit olmuşumdur. Sizin bence İsmail bey için yaptığınızı bu geçen 20 yılda en yakınındaki dostları bile yapmamıştır. Siz hep hatalarını yüksek sesle söyleme cüretinde bulundunuz. Zannımca İsmail beye en büyük iyiliği siz yaptınız. Geçmiş dönemde çok iyi hatırlıyorum defalarca 1 kuruş para talep etmeden o dönem çıkardığınız gazeteniz ve internet sitenizde İsmail beyi yada Recep Demirel'i diğer siyasilerden hiç ayırmadan tebriklerini yayınladığınıza ben şahidim. Hatta Recep beye bir kaç defa o dönem size tam itimadım olmadığı için sormuştum gerçekten para almıyor mu? Recep beyde evet ben hiç kendisine para vermedim Allah için gazeteden kimse arayıp ta benden para talep etmedi dediğinde çok şaşırmıştım. Yıllar sonra bir yakınım İstanbul'da sizin yazılım şirketinizde işe başladığında sizin kim olduğunuzu ve gerçekten gazete yada internet sitenizin hiç bir kar amacı gütmediğini sizin memleket sevdanızın büyüklüğünü çok daha iyi anladım. Şimdi bazen yorumlarda görüyorum sanki bir beklentiniz varmış gibi sizi tanımadan yapılan yorumları. Umarım hiç aldırmıyorsunuzdur. Bindiğiniz aracın dört beş milyonluk olduğunu bilseler sanırım onlarda bu yazdıklarından utanır. Bunları yazmamdaki amaç biraz olsun sizin hakkınızda fikir sahibi olmayan kişileri fikir sahibi yapmaktı. Umarım yorumumu yayınlarsınız. Sizi gerçekten seviyor ve takip etmeye devam ediyorum. Yolunuz açık olsun.

 • Erdal Karagöz | 21 Şubat 2024 15:17

  Umarım ve hiç değilse yayınlama cesareti gösterisinin sayın gazeteci.

 • Erdal Karagöz | 21 Şubat 2024 15:16

  Biraz daha gayret edersen sanırım CHP den bir istihkak gelir. Eleştiri dozunu, övgü iyi yağdanlığı geçmiş. Kendi ike çelişen bir yazı. Çalık' ı yeni tanıyormuş gibi bir yazı, be mübarek bu aday bir önceki seçimde de adaydı. Herkese eşya satmış KOSKOCAMAN işadamı ama asgari.ücretin biraz üzerinde kazanıyor he mi? Gazeteci objektif yorum yapar, algıya ve bir yerlere çalışmaz. Haa burası Karamürsel ve küçük bir yer ve olur böyle şeyler dersen gereksiz bir muhallif kalmaya devam edersin. Bu arada akp listeleri ve handikapları yerinde bir tespit ve keşke oradan sonra lesseydin yazıyı da seni dikkatle takip edebilmeme bir sebep olsaydı. Kızdıysan affola lâkin doğru kızdırır.

 • Sercan altanlı | 21 Şubat 2024 13:25

  Mükemmel bir analiz. Tebrik ederim ercan bey. Gerçek gazetecilik işte bu! objektif bakışı iktidarın gücünden korkmadan, iktidarın para gücüne aldanmadan yansıtabilmek. Tebrikler

 • Elif | 21 Şubat 2024 11:28

  tebrikler gerçekten tebrikler boşuna binlerce kişi yazılarınızı okumuyor tebrikler

 • EDİTÖR | 21 Şubat 2024 11:24

  SEVGİLİ TAKİPÇİLERİMİZ; İP NUMARALARI SİSTEM TARAFINDAN KAYIT EDİLMEKTEDİR. İSİM YADA SOYİSİM HARİCİ TAKMA LAKAP, AYNI İP FARKLI İSİMLER İLE YORUMLAR, AĞIR YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR. EĞER ÇOK DELİKANLIYSANIZ FEYK OLARAK DEĞİL ADAM OLARAK YORUM YAPIN.

 • Umut | 21 Şubat 2024 11:06

  Ahmet çalık ADAM ADAM ADAM GİBİ ADAM

 • Cihan | 21 Şubat 2024 10:59

  Ayakta alkışlanacak köşe yazısı olmuş dürüst gazeteciliğinizde başarılar diliyorum kaleminiz keskin olsun.

 • Hasan | 21 Şubat 2024 10:57

  Tebrikler Ercan bey çok güzel özetlemiş sin ama işte halk adamı Ahmet Çalık kazanması için hiçbir eksiği yok ama karşısındaki akp adayı Mesut Çetinkaya yüzde 1 bile oy alamazdı ama ne hikmetse Tayyip Erdoğan faktörü ile kazanabilir millet geçim derdinde ama yinede oy veriyor bu nasıl bir anlayış yıllardır çözemedim

 • Hikmet | 21 Şubat 2024 10:48

  Karamürsel’de değişim vakti geldi. Bizim Ahmet ile Karamürsel ve halkı hakettiği değerlere kavuşacak.

YAZARIN SON 5 YAZISI