AK Parti Karamürsel İlçe Başkanlığı'na, 31 Mart Yerel Seçimlerinde belediye başkanı aday adayı olmak için görevinden istifa eden Sait Mete'nin ardından Genel Merkez tarafından atanan Mecit Erdoğan, yeni yönetim kurulu üyelerini açıkladı.
AK Parti Karamürsel İlçe Başkanlığı görevini vekaleten yürüten Mecit Erdoğan, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte istifası istenmişti. Ancak, AK Parti Genel Merkezi tarafından alınan karar ile Mecit Erdoğan, Karamürsel İlçe Başkanı olarak atandı.
31 Mart yerel seçiminde AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Sait Mete, belediye başkan aday adayı olduğundan dolayı görevinden istifa etmişti. Mete’nin yerine vekâleten Mecit Erdoğan atanmıştı.
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AK Parti’nin belediye kaybettiği ilçelerden biri olan Karamürsel’de ilçe yönetiminin istifası alındı.
Karamürsel'de seçimlerin sona ermesiyle birlikte AK Parti teşkilatının üzerine karabulutlar ile adeta bir sessizlik çöktü. Ancak, bayramın ikinci günü Karamürsel Kültürmerkezinde düzenlenen bayramlaşma programı, teşkilata yeni bir heyecan getirdi.
Karamürsel Belediye Başkanı Ahmet Çalık, Türkiye Belediyeler Birliği'nde (TBB) önemli bir göreve getirildi. Çalık, yeni dönemde TBB Göç ve Uyum Komisyonu üyesi olarak görev yapacak.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısında, yerel seçimlerin ardından yapılan değerlendirmeler ve çeşitli konulara ilişkin sorular yanıtlandı.
Karamürsel Belediye Başkan Yardımcısı ve Başkan Vekili İlkay Kaya başkanlığında, Haziran ayı meclis toplantısının 2. oturumu gerçekleştirildi. Toplantıda gündemde olan konular, meclis üyelerinin oylarıyla onaylandı.
Karamürsel Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanı Ahmet Çalık, İsrail'in masum sivilleri hedef alan saldırılarını kınayan kapsamlı bir açıklama yayınladı.
AK Parti ilçe başkan vekili Mecit Erdoğan, MHP İlçe başkanı Adnan Göktekin ve BBP İlçe başkanı Cem Onat birlikte bir basın açıklaması yaptı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Altınova’da coşkulu bir şekilde kutlandı. Altınova Kaymakamlık alanında düzenlenen törenler, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Karamürsel Belediye Başkanı Ahmet Çalık, sporun ve sporcuların yanında durmayı sadece lafta değil, icraatta da göstermeye devam ediyor. Son olarak, CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi 1. Etap Manavgat Yağlı Güreşleri'nde Küçük Orta Büyük Boy 1.'si olan pehlivanımız Sinan Yıldız'ı başarılarından dolayı yürekten tebrik ettiğini belirtti.
Karamürsel Belediye Başkanı Ahmet Çalık, Karamürsel İlçe Danışma Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, 47 yıl sonra kazandıkları başarının kendilerine gurur verdiğini belirtti. Çalık, "Bu birinci aşama. Şimdi ikinci aşamadayız: O da başarılı olmak. Bu belediyeyi bir daha kimseye kaptırmamak" dedi.
Karamürsel Belediye Başkanı Ahmet Çalık, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve Derince Belediye Başkanı Sertif Gökçe ile birlikte, Marmara Belediyeler Birliği'nin 2024 Yılı Olağan I. Meclis Toplantısı'na katıldılar.
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AK Parti'den belediye başkan adayı olan Regaip Ahmet Özyiğit, maalesef seçilmeyi başaramadı.