AK Parti Bu Sefer MHP'nin Hakkını Verecek Mi? - Ercan Buber

AK Parti Bu Sefer MHP'nin Hakkını Verecek Mi?


İlçede her düşünce yapısında arkadaşım ile abim ile ablam ile oturur herkesin fikir ve düşüncelerine çok ama çok önem veririm. Karamürsel'in sokaklarında bu aralar en çok konuşulan konular arasında, MHP teşkilatı'nın  AK Parti teşkilatına verdiği büyük desteğin karşılığında MHP'nin yeterli değeri görmemesi konusu hakkında sık sık konuşulduğunu duyabilirsiniz.

Bu durum, birçok kişinin dikkatini çekiyor.

Öncelikle, MHP ilçe teşkilatının AK Parti'ye sağladığı desteğin göz ardı edilmesi büyük bir haksızlık olur. Benim düşünceme göre, en azından bu desteğin karşılığında MHP'ye mensup gençlere daha fazla imkan ve iş fırsatı verilmeliydi. Mesela, 10 AK Partili işe alınırken, en azından 1 MHP'li kadroya alınabilirdi.

Yani, en azından 100 MHP'li gencin işe alınması beklenebilirdi.

Ancak maalesef böyle bir durum söz konusu değil.

Ya da en azından bir belediye başkan yardımcısı pozisyonu MHP'ye verilebilirdi. Ya da meclis üyelesi listesinde ilk 10 içinde en az 3 MHP'li meclis üyesi adayı gösterilebilir. Benim görüşüme göre, MHP'liler çok daha fazlasını hak ediyorlar, ancak en azından bu kadarının yapılması gerekir.

Bilindiği gibi, AK Parti içinde ciddi anlamda bölünmeler yaşanmış durumda ve bu bölünmelerin tölere edilmesinde en büyük destekçilerinden biri de MHP ekibi.

Geçtiğimiz günlerde, Sait Mete'nin destekçilerinden bazılarıyla konuştum. Onlar gerçekten çok kırgınlar. İsmail Yıldırım'ın, ilçe başkanları Sait Mete'ye yönelik hakaretleri ve aşağılamaları onları derinden üzmüş durumda.

İsmail Yıldırım'ın, kendi istediği ve desteklediği düzenin devam edeceği düşüncesi, birçok AK Partiye gönül vermiş kişiyi etkisi altına almış durumda. Hatta, birçok kişi, AK Parti'nin ilçede tekrar güçlenmesinin tek yolunun, kaybettikleri belediye başkanlığı sonrasında şapkalarını önlerine koyup, ilçede yıllardır AK Parti'ye gönül vermiş kişilere yapılan hataları ve haksızlıkları teşkilata göstermek olduğunu düşünüliüyor.

Hatta duyduğuma göre, Mesut Çetinkaya'nın İsmail Yıldırım'ın kurduğu düzendeki meclis üyelerinin çoğunu değiştirilemeyeceği ve İsmail Yıldırım'ın kurduğu düzene sadık kalınacağı, Mesut Çetinkaya'nın sadece birkaç değişiklik yapabileceği konuşuluyor.

Biz, Karamürsel'de 14 yıldır gece gündüz demeden gazetecilik yapıyoruz. Bu ilçenin nüfusunun çok daha fazlası kadar büyük bir kesim her gün gündemi bizimle takip ediyor. Bu nedenle emin olduğum tek şey. AK Parti'nin, CHP'nin, İyi Parti'nin, Deva Partisi'nin, Saadet Partisi'nin, Yeniden Refah Partisi'nin, Zafer Partisi veya bağımsız olarak başkanlık yarışına giren herkesin tek bir derdi var: daha güzel bir Karamürsel.

Ancak, gölge başkanlar bu ilçede hiçbir zaman işe yaramadı, yaramaz da.

Karamürsel'de inanılmaz bir kozmopolit yapı var. İsmail Yıldırım'ın 20 yıldır seçim kazanmasının en büyük nedeni, bu yapının çok iyi yönetilmesiydi. Geçtiğimiz günlerde bir programda Mesut Çetinkaya'nın programa katılması ve İsmail Yıldırım'ın işaretiyle Cumhuriyet Halk Partililerle en son görüşmesi, ilçe halkının ne kadar hassas ve dikkatli olduğunun en güzel örneği. 

Sonuç olarak, bence AK Parti'nin Karamürsel'deki tek kazananı Tahir Büyükakın olacak gibi görünüyor.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 4

 • Murat | 15 Şubat 2024 10:17

  Çok haklısınız yazılarınızda her gün takip ediyorum sizi sağolun varolun gelelim belediye seçimlerine size şu kadar söylüyorum hakkı yenilenin hakkı yerde kalmaz Sait başkanın hakkınin yendiğini düşünüyorum akp nin secim kazanamayacagini düşünüyorum çünkü insanlar artık belediyenin o kalıplaşmış yüzlerini görmek istemiyor ama bakıyoruz mesut Çetinkaya aynı ekiplerle devam karar kendisinin he kolay değil el öperek makama geldi sırtını dönemez vefa borcu ama ben artık yokum mesut Çetinkaya bilesin

 • yiğit | 14 Şubat 2024 23:38

  ercan abim kimsanakızarsa kızsın ben seni gerçekten çok seviyorum bu konuyu senden başka kimsede maçası yiyip yazamazdı zatn. cetin başkanımızın hakkı çok yendi. bu ilçede onca kişiye el atmış abilik babalık yapmış ağabeyimizi biz başkan yardımcısı olarak göremek isterdik hala isteriz. harun reis yıllarca meclis üyeliği yaptı bir çok kişinin yarasına merhem oldu harun ağabey ve en azından üç ağabeyimizin daha mecliste olmasını hakkımızdır bizi işe almasınlar ama ağabeylerimize hak ettikleri yerler verilsim

 • Gökhan | 14 Şubat 2024 23:34

  Değerli abim öyle bir yaraya parmak bastın öyle bir parmak bastın anca biz içimizde böyle yazabilirdik. Biz yıllardır reislerimizin her göterdiği işi yaptık. Ben tersanede çalışıyorum en azından benim gibi bir kaç kardeşi belediyeye işe almaları gerekirdi allah senden razı olsun abi sesimiz oldun varol

 • Kazım | 14 Şubat 2024 23:09

  Seçimden sonra Erdoğan sırtındaki mhpyi indirecek bunu da yazın kenara. Anayasaya hakaret edip tanımamaları da başına iş açacak. Devlet her zaman 18 yaşındadır.Hiç bir şey unutulmaz. Mhp out İyi parti İn Bekle gör.

YAZARIN SON 5 YAZISI