Karamürsel Belediyesi Güreşçisi Sinan Yıldız, 2024 yılı CW Enerji Lig güreşlerinde büyük bir başarıya imza attı.
Ahmet Çalık, ilçede 20 yıl sonra bir ilke imza atarak düzenlediği etkinlikte büyük takdir topladı. Bu etkinlik, Karamürselli güreşçilerin 663. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde elde ettikleri başarıların ardından düzenlenen coşkulu karşılama töreniydi.
Karamürsel’in gururu Sinan Yıldız, 663. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Küçük Orta Büyük Boy kategorisinde 2. olarak büyük bir başarıya imza attı.
663.Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde çeyrek finalde Ali Gürbüz ile karşılaşan Kağıtspor’un güreşçisi Hüseyin Gümüşalan rakibini yendi ve yarı finale yükseldi.
EURO 2024 Avrupa Şampiyonası'nda A Milli Futbol Takımı, Avusturya ile karşılaştığı son 16 turu maçında çeyrek finale yükseldi. Maçta 2 gol atarak tarih yazan Karamürselli Merih Demiral, Karamürsel Belediye Başkanı Ahmet Çalık tarafından tebrik edildi.
Karamürsel Belediye Başkanı Ahmet Çalık, tüm Karamürsel halkını, Tarihi Kırkpınar Güreşlerine katılacak Karamürsel’in efsane pehlivanlarını uğurlamaya davet ediyor.
Başkan Çalık, Sinan Yıldız’ın başarısını kutlayarak, “Başarılı sporcumuzu, Karamürsel’in parlayan yıldızını tebrik ediyorum. Kendisinin başarılarıyla gurur duyuyoruz. Sinan Yıldız, gelecekte de büyük başarılara imza atacak potansiyele sahip” dedi.
2024 yılı 30. Gönen Sebepli Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşleri sona erdi. Finalde Hüseyin Gümüşalan ile Feyzullah Aktürk karşı karşıya geldi. Büyük çekişmeye sahne olan güreşler, izleyicilerden uzun süre alkış aldı.
Karamürsel, güreş ve güreşçileriyle hem ülke çapında hem de dünya genelinde büyük bir marka değeri taşıyan bir bölge olarak, adeta fabrika ayarlarına geri dönmeye başladı.
Karamürsel Belediyesi ve Türkiye Triatlon Federasyonu işbirliğiyle Karamürsel’de düzenlenen Bölgesel Triatlon Ligi yarışları, heyecan dolu anlara sahne oldu.
Karamürsel, ilk kez Bölgesel Triatlon Ligi müsabakalarına ev sahipliği yapacak. Türkiye Triatlon Federasyonu ve Karamürsel Belediyesi iş birliğinde düzenlenecek olan 3. Bölge 2. Etap Yarışı, 9 Haziran 2024 tarihinde Karamürsel Altınkemer Halk Plajı'nda start alacak.
Karamürsel'in genç güreşçisi Yiğit Yılmaz, Akhisar'da düzenlenen geleneksel Çağlak Güreşlerinde büyük bir başarıya imza attı. Yılmaz, başaltı kategorisinde ikincilik elde ederek Karamürsel'i gururlandırdı.
Karamürsel Belediye Başkanı Ahmet Çalık, Okul Sporları Minikler (A-B) Yüzme İl Birinciliği müsabakalarında büyük başarı gösteren Karamürsel sporcularını tebrik etti.
Karamürsel Belediye Başkanı Ahmet Çalık, Karamürsel'in en büyük marka değeri olan tarihi güreşi ve tarih yazan güreşçileri yalnız bırakmıyor ve desteklemeye devam ediyor
Karamürsel Açı Spor Kulübü, voleybol, basketbol ve taekwondo branşlarında faaliyet göstermektedir. 2019 yılında kurulan kulüp, kısa bir süre sonra pandemi nedeniyle çalışmalarına ara vermek zorunda kaldı.
Kocaeli Karamürsel ilçesinde başpehlivanların yer aldığı yemeğin görüntüleri binlerce kez izlendi. İşte o anlar…
Derince Suni Çim Stadı’nda oynanan U-17 Lig maçında Karamürsel İdmanyurdu, Kullar 1975 Spor ile karşı karşıya geldi
Pirge Sambo Academy, dünya şampiyonları çıkarmaya devam ediyor. Okulun hocası Altay Pirge, büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. Son olarak Hollanda'da düzenlenen müsabakalarda Huzeyfe Bulut ve Muaz Bulut, Avrupa'nın en prestijli şampiyonasında 3 altın ve 1 bronz madalya kazandılar.