Biz bu memlekette kırk kişiyiz ve birbirimizi çok iyi tanırız - Ercan Buber

Biz bu memlekette kırk kişiyiz ve birbirimizi çok iyi tanırız


Sevgili takipçilerim,

Öncelikle, serzenişlerinizden dolayı son derece haklı olduğunuzu belirtmek isterim. Binlerce kişinin takip ettiği köşe yazılarına ara vermemiz sizin dikkatinizi çekti ve bu büyük destek gerçekten hem beni hem ekibimi çok mutlu etti.

Şimdi asıl konuya gelelim. 

Ben şahsen bu ilçede belediye başkanı adayı olan herkesle görüşüyor, selamlaşıyor ve varsa bir istekleri konusunda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Elbette ki gönlümde bir aday var ve sandık başına gittiğimde ailemle, sevenlerimle birlikte elimizden gelen desteği vereceğiz.

Ancak bu, sahibi olduğum medya platformlarında sadece onu destekleyeceğimiz anlamına gelmez; diğer adayları görmezden geleceğimiz ya da onları gölgede bırakacağımız anlamına da gelmez.

İlçede toplam 11 belediye başkan adayı bulunuyor ve bunlarda 8 aday şu anda yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Elimizden geldiğince her adayın haberini yapmaya çalışıyoruz. Ancak bize bilgi vermeyen ya da fotoğraf/metin göndermeyen adayların/partilerin haberlerini yapma şansımız olmadığını da belirtmek isterim.

Bu yüzden kimsenin kafasında yanlış anlamalar olmasın.

Geçmiş seçimlerde daha fazla desteklediğimiz ya da daha az haber yaptığımız adaylarla ilgili yapılan yorumlara kulak asmayın lütfen. Eğer bir adayın haberini sıkça yapıyorsak, o aday bizimle bilgi paylaşıyor demektir.

Eğer bir adayın haberini az yapıyorsak, bizimle bilgi paylaşmıyor demektir.

Tarafsız bir tutum sergilemek, diğer gazeteler gibi taraf olmamak en önemli prensibimizdir. Bu nedenle bugün Alexa ve Google değerlerinde sadece ilçede değil bölgede en çok okunan gazete olduğumuzu belirtmekten gurur duyuyorum. Çünkü gerçek gazetecilik yapıyoruz; sahada haber peşinde koşuyoruz. Oturduğumuz yerde kopyala yapıştır yada şöyle olmuş, böyle olmuş diye değil bilgi ve belge ile gazetecilik yapıyoruz.

Siyasetçilere gelince, Karamürsel genelinde en çok konuşulan konuların başında, itibarlı kişilerin parti değiştirmesi geliyor. Ancak siyaset adı üstünde siyasettir.

Aynı partiden olan bir belediye başkanı, aynı partinin ilçe başkanına hakaret edebilir ve diğer partiye geçebilir.

Bu durumu fazla dert etmeyin.

Benim için esas olan şey, Mesut Çetinkaya'nın ya da Ahmet Çalık'ın, yada Mehmet Baş'ın, yada Yunus Emre Katı'nın, yada Ali Osman Aydın'ın, yada Murat Akbaba'nın, yada Hasan Özbaş'ın, yada İdris Kılıçaslan'ın kendilerine ve teşkilatlarına yönelik yapılan olumsuz eleştirilere rağmen, sosyal medyada kavga etmediklerini, belden aşağı siyaset yapmadıklarını görmektir.

Bu insanlar aslanlar gibi seçim propagandası yapıyorlar.

Özellikle partilerin içinden çıkıp sosyal medya şarlatanlığı yapan kişiler, siz bu insanların beyinlerine girmeyi, ahlaklarını değiştirmeye çalışmayın.

Başaramazsınız.

Bırakın, ilçede temiz bir şekilde geçirilecek 29 günün ardından sandığa gidilsin.

Son olarak, bana gaz vermeye çalışmaktan vazgeçin lütfen. Ben kimin ne olduğunu çok iyi biliyorum. Bakmayın gündeme gelmiyorsam şu siyasi süreci bozmamak için. Çünkü siyasetçiler gerçekten çok güzel bir siyasi atmosfer ile muhteşem bir seçim süreci yürütüyor.

Dün bana dost olan, yarın da dost olacaktır. Benim fıtratım 40 küsür senedir değişmedi değişmezde!

Biz bu memlekette kırk kişiyiz ve birbirimizi çok iyi tanırız.

Sevgilerimle,

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 8

 • Haydar | 03 Mart 2024 23:25

  Memlekette insanlar takım tutar gibi parti tutuyor artısı eksisi doğrusu yanlışı nedir ne değildir diye sorgulamıyor. Size kısa bir soru Ak partinin adayı Mesut bey sayı ve oran olarak daha aşağıda olan partilerin birinden aday olsa idi başarılı ve olabilme şansı yüzde kaç olurdu? Hatta Byş adayı Tahir bey Ak partiden değil de Saadetin veya Refahın adayı olsaydı kazanabilme olasılığı neydi? İsmiyle öne çıkabilirler miydi peki? Kendilerini tanıtabilirler mi? Buyursun herkes şapkasını önüne koysun düşünsün aday mı önemli partisi mi? Yoksa geleceğimiz mi?

 • Ferit K | 03 Mart 2024 13:12

  Ahmet Çalık adamdır ADAM. Adam reklama önem vermiyor. Bu seçim göreceksiniz tulum çıkaracak. Sizde not alın Ahmet Çalık 16 bin oy alır küsuratı size kalsın. 15 meclis üyesi sokar aslanlar gibi.

 • Yücel A | 03 Mart 2024 13:04

  şimdi sen benim yorumumu yayınlamazsın işinize gelmez ama ben genede yazayım ekram görüntüsü alır köşeye atarım. bakin hakaret vss de yok. ben 50 senedir bu memlketete yasarım. ahmet çalıkı tanımam geçen seçim çok fazla gündemde sosyal medyada karşıma çıkıyordu ordan hatırlarım birde geçen burada haberini gördüm babası hastaymış acil şifalar olsun. öyle 5 sende bir çık ben başkanımde aday ol. oldu. hoş bu dönem zaten ortada hiç yok. izmite giderken yukarı bakan bir fotoğrafı gördüm o resmi çeken çektiren neyin kafasında onu hiç anlaamdım. sen ötelere bakmaya devam et seçimsonrası ben neyapmısı dersin. arada akp gibi birşeyler yapmaya çalışıor ama geçsin o işleri. öyle 5 senede bir çk ortalara sonra ben başkan olacam. bak ercan kardeş sana skru yazıyorun çalık 9 bin oy alır oda imkansız ya 6 tane meclis üyesi sokar sonra hayatı boyunca düşünür ercan bey kardeşim yayınlamasanda kenara koy bu dursun yücel kardeşine ulaşır dersin sen ne büyük adamsın dşye

 • Saffet Gülnar | 02 Mart 2024 21:07

  Burada yapılan iki yorumda bilinçli yapılmış bir yorum değil işte ben CHP zihniyetine oy vermem b Bimem su bu bunlar bir dudunen insanın yapacağı işler değil memur beyefendi sen akp zihniyetini mezarlığın üstü 4 temmuzun arkasında peşkeş çekilen yerler katlar yollarin işgali hala akp de alistikta geçin bunları belediyenin içi liyakatsiz kisiledle dolmuş kim smi kim memur belli değil değişim şart akp dışında kim gelirse bırakın akp saplaniligini RTE ülkeyi bitirdi yalanla dolanla ülke yönetiliyor siz hala akp memurluğundan bahsediyorsunuz iyi bir şey söyleyin bende akp zlye oy verecek emekliyi bitirdi tuzunuz kuru herhaldeki gözünüz kör kulaklarınız tikali

 • Zülküf | 02 Mart 2024 12:20

  Merhabalar efendim. Uzun yıllar Karamürsel'de devlet memuru olarak görev yaptıktan sonra emekli oldum. Yaklaşık 9 yıldır sizi takip ediyorum Ercan bey. Bende sizler gibi Karamürsel'e gönül vermiş bir Karamürsel aşığıyım. O nedenledir ki, hassasiyetlerinizi çok iyi anlaya biliyorum. Yılmaz beyefendinin dediği gibi muhteşem ve hiç çizgisinden sapmadan gazetecilik yapıyorsunuz. Evet bazen gerçekten çok kızıyoruz. Helede AK Partiye gönül vermiş bir kişi olarak. Sonra düşünüyorum. Beni kızdıran aslında gerçekler. 40 yıldır sağ görüş harici hiç bir partiye oy vermedim. Ahmet ve Emin Çalık beyefendileri çok iyi tanırım ve severim. Fakat bizler hiç bir zaman CHP zihniyetine oy vermedik ve vermeyiz. AK Parti iyidir, kötüdür ama bu memleketi Recep Tayyip Erdoğan haricinde hiç kimse yönetemez. Mevlam ona uzun ömürler nasip eylesin. Sizden ricam şudur. Bilmiyorum gerçekten Karamürsel AK Parti size bilgi göndermiyor mu? Mesut başkanımız ile görüştüğünüzü yazıyorsunuz. Parti yetkilileri size bilgi göndermiyor ise çok ayıp ediyorlar. Eğer uygun görürseniz ben size programlarınızı bizzat iletirim. Ben AK Partiye gönül vermiş bir partiliyim. Uygun görürseniz ........... numaralı telefonuma lütfen mesaj gönderin. Ben bütün programların metin ve fotoğraflarını size ulaştırayım. İnanın Karamürsel sizlerin haber ve yazıları ile yönleniyor. Bu yüzden yaptığınız haber ve yazılar çarşı, pazarda gündem oluyor. Bir AK Parti neferi olarak şimdiden teşekkür ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum. Bugün Kültür Merkezinde 14.00 da yapılacak aday tanıtımında sizleri muhakkak görmek istiyorum. Haberini yapmışsınız çok teşekkür ederim ama sizleride görmek beni ve benim gibi bir çok kişiyi çok mutlu edecek.

 • YILMAZ | 02 Mart 2024 11:48

  ERCAN BEY KARDEIM ONCELIKLE BU MEMLEKETTE KIMSEYE YALAKALIK YAPMADAN RYAPMADAN ASLANLAR GIBI GAZETECILIK YAPIYORSUJUZ BEN SAHIDIN BEN CARSININ GOBEGINDE ESNAFIM HERKESIN DEDIGI TEK BIRSEY VAR SENI COK INSAN SEVIYIR EVET SEVMEYENLERVAR AMA ONLAR BILE INAN ARKADAN KOTU KONUSMUYOR BIZIMKILER HATA YAPIYOR ADAMDA ASLANLAR GIBI YAZIYOR DIYOR BU MEMLEKETTE 14 SENE GAZETECILIK YAPIP KENDINI BOZDURMQYAN TEK ADAMSIN BEN AKPARTILIUIM SAITCIYIM BU SECIM OYUMU MEHMETE VERECEGIM BENIM GIBI COK INSANDA MEHMET BASA VERECEK AHMET CHP DEN GIRMEYIP BAGAMSIZ OLSAYDI VALLAHI ONA VERIRDIM AMA BU MEMLEKETTE CHP SECIM KAZANAMAZ BIZI YAZILARINDAN MAHRUM BIRAKMA KARDES INAN SEVILIYORSUN

 • ysemin | 02 Mart 2024 11:43

  mükemmel olmuş kesinlikle katılıyorum güzel kardeşim ben mesutu çok severim elimizde büyüdü çok iyi çocuktur karısıda çok iyidir. şimdi evlatda edindiler çok mutlular. yanlarında gezen şahsiyetsiz beceriksizler ortalığı karıştırıyor. yoksa ahmet kardeşimde mesut oğlumda çok değerli insanlar ikisinden biri kazanacak ama benim gönlüm mesuttan yana

 • Sema | 02 Mart 2024 11:40

  Ercan bey bizi yazililarinizdan mahrum bırakmayın. Emeğinize sağlık.

YAZARIN SON 5 YAZISI