Bu ilçenin kaymakamı yok mu? - Ercan Buber

Bu ilçenin kaymakamı yok mu?


Karamürsel tarihinde bu kadar sahipsiz kalmamıştır. Bu kadar çok neydügü belirsiz kişi ortalarda bu denli rahat at koşturmamıştır. Birileri para satıyor, birileri milletin duygularını sömürüyor, birileri okul idarecilerine saldırıyor, bazı marketler fiyat oyunları ile milleti sömürüyor!

Şikayetler her geçen gün çoğalarak büyüyor.

Peki bu ilçenin kaymakamı çarşı pazara hiç çıkıp bunları esnaftan, vatandaştan dinlemiyor mu? Görmüyor mu?

Duymuyor mu?

Önemsemiyor mu?

İlçe halkı hayretler içerisinde olup bitene anlam veremediklerini dile getiriyor ve seslerini duyurmaya çalışıyor. 

YARDIM AYAĞINA DUYGULAR SÖMÜRÜLÜYOR!

İlçede tanınan bilinen bu memlekete gönül veren birileri zaten kampanya yapıyor ve herkes destek veriyor. Fakat, hiç tanımadığımız bilmediğimiz sosyal medya şarlatanları açtıkları hesaplardan bazı vicdan sömüren resimler ile şu aileye yardım, bu çocuğa para diye kampanyalar düzenliyor, yine ilçe ile alakası olmayan cemaat kisvesi altına sığınan bazı zatlar ulu orta kampanyalar yapıyor! Bizim memleketimiz de faaliyet gösteren cemaatleri kirletiyor.

Bizim memletimiz özerkliğini ilan ettide bizim mi haberimiz yok? 

Allah aşkına birileri bu şarlatanlara bir dur desin!

MİLLİ EĞİTİM İDARECİLERİNİ ASALIM BARİ!

Milli Eğitim müdürü ve ilçemizin okul müdürlerini asalım isterseniz. Yahu Milli Eğitim müdürlüğünün kasası ağzına kadar para dolu, depoları malzeme doluda keyiflerinden dolayı iş yapılmadığımı düşünülüyor çok merak ediyorum?
İlçede son zamanlarda idarecilere bir saldırı kampanyasıdır aldı başını gidiyor. Bu memlekette hiç bir idareci üç kuruşa namusunu, şerefini satıp kendine laf söyletmez.
Fakat, bizler bu memlekette daha düne kadar donu olmayan kişilerin ne makamlarda nelere sahip olduğunu hem biliyor hem görüyoruz.

Çok mert ve doğru olduğunu düşünen kişi veya kurumlar yıllarca okumuş kendini geliştirip bin bir zorluk ile bir yerlere gelmiş insanlara çamur atacaklarına buralarda bizim evlatlarımız okudu, okuyor, okuyacak düşüncesi ile gelin el birliği ile okullarımıza el atalım da, biran önce eksiklerini giderelim.

Malum bizler bu birlik ve beraberliği en son kaymakamımız Celil Ateşoğlu gittiğinden bu yana göremedik!

TEFECİLER VE MAĞDURLARI !

Devam eden pandemi illeti nedeni ile bir çok esnaf ve vatandaşın İşleri ciddi anlamda bozuldu. Yaşanan büyük sıkıntıları hemen birileri fırsata çevirerek muhteşem bir tefecilik tezgahı kurmuş. Milleti öyle sömürüyorlar ki, bir sürü mağdur var ama çözüm yok!

MARKETLER KANIMIZI EMDİ

Öncelikle bütün marketler diyerek herkesi zan altında bırakmak kesinlikle istemem. Binlerce vatandaş aylardır sosyal medya hesaplarında bir yerlerini yırtıyor bu marketleri ifşa ederek ama hiç bir kurum bunu üstüne vazife olarak görmüyor!

TACİZ VAR SİKAYET YOK!

İlçemiz kontrolsüz yoğun göç almaya başlayınca sorunlarda göç edenler ile birlikte geldi. Geçtiğimiz hafta haberdar olduğum bir olay ise bu kadarına pes doğrusu dedirtir cinsten.

İlçemizde sürekli bir çok mecrada göze batan bir esnafın, bir kız çocuğuna burs verdiği, yine kiracısı olan bir ailenin reşit olmayan kızı ile aralarında geçenlerin bilgileri bizlere haber yapın diye servis edilmesi ile kan donduran olaydan haberim oldu.
Mağdur olan kişilerden biri ile görüşebildim, kendisine ne kadar şikayetçi olmasını her türlü yanında olacağımı söylesemde bu gariplik çok kötü bir şey olduğu için ikna edemedim ama eğer şikayette bulunursa zaten sizlere bu mecradan duyuracağım. Böyle zihniyetli sapıkların bu ilçede kasıla, kasıla ticaret yapmasını midem kabul etmiyor!

BİZ GAZETECİYİZ TETİKÇİ DEĞİL!
Sevgili takipçilerim, sizlere pandemi başladığından bu yana çok fazla zaman ayıramıyorum, çünkü ekonomik kriz nedeni ile daha fazla çalışmak zorunda kalıyorum. Fakat, ilçe sorunları, gündemi ile ilgili haberleri sizlere ulaştırmaya hiç ara vermeden devam ediyoruz.
Bizler bu gazeteyi kurduğumuz 2011 yılından bu yana bir kaç istisna hariç kimseye gebe kalmamak ve tek tarafın sesi olmamak için kendi ticaretimiz ile gazetemizi finans ettik. Bir Allahın kulu diyemez ki, biz size para verdik.

Böyle bir şey duyan olursa lütfen bize iletsin.

Buradan şu anlaşılmasın, gazetecilik yapmak bir gazeteyi ayakta tutmak inanılmaz zor ve maliyetli. Birde gazetecilik yapıp evini geçindirmek zaten anlatılanaz bir zorluk, bu nedenle kimse birilerine gönderme yapıyor diye fitne çıkarmasın. 
Allah bu meslek ile geçinmek zorunda kalanlara güç, kuvvet versin. 
Bizim gazete kurmakta ki, tek amacımız gönül verdiğimiz memleketimize ve hemşehrilerimize nasıl daha fazla faydamız olur, memleketimize daha çok faydamız olur diye kurduk. Bu nedenle memleketin ekmeğini yiyip bu memlekette milleti sömüren, zulmeden hiç kimseye bir göbek bağımız yok.

Kimse ile çıkar ilişkimiz yada beklentimiz yok.

Evrak ve delil ile gelin bizler gereğini yaparız. He kamera kaydı silinir, namusu satılık yalancı şahit bulunur, makamın, mevkinin gücü ile deliller karartılır hiç fark etmez, bizler ne yolumuzdan döneriz nede kimseyi yolda bırakırız.

Bu güne kadar ne zorluklar ile uğraştığımızı yinede güçlünün değil, haklının yanında olduğunuzu defalarca ggördünüz.Bu yüzden değil Karamürsel'in bölgenin en çok takip edilen gazetesiyiz. Bu nedenle haklı olan kişinin kimseden korkmasına, çekinmesine gerek yok... 

Birazda bu memleketin kocaman yürekli insanlarından bahsedelim.
Bunca sıkıntı ve sorunun yanında ilçemizde sayıları iki elin parmakları kadar olan kişiler ilçede binlerce aileye dokundu. Binlerce insana yardım etti. Bu kocaman yürekli insanlara ne kadar teşekkür etsek tabiki az. Yakın zamanda yapacağımız röportajlar ile hem kendilerini sizlere tanıtıp hemde bu memleketin kocaman yürekli insanlarının memleket sevdalarını, memleketleri hakkında duygu ve düşüncelerini konuşacağız. Memleketimiz üzerinden reklam ve prim yapanlar ile değil, memleketine ve insanlarına sahip çıkan o kocaman yürekli insanları sizlerle de tanıştıracağız
.

 


 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 1

  • Adalet | 01 Ekim 2021 07:55

    Sadece matketlermi tarladan 2.5 tl alınan capya biber pazarda 9 tl ya diğer ürünleri düşün marketler haftalık zam yapıyorlar hepsi stoklardaki ürünlerini zenginlikler ne zenginlik katmak iöin milleti sömürüyor bir market sahibinin karamürselde bu market böyle bir para kazanmayı insan hayal etse hayali gerçek olmaz sözünden herşey anlaşılmıyor olamaz birilerinin keyfi yerinde ses çıkarmıyorlar

YAZARIN SON 5 YAZISI
22Şub

Şerefsizlik yapmayın!

21Şub
19Şub
14Şub
13Şub

Sizi gidi sizi yav kurnazlar!