Şok Gelişme: Karamürsel Teşkilatının İstifası Alındı!

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AK Parti'nin belediye kaybettiği ilçelerden biri olan Karamürsel'de ilçe yönetiminin istifası alındı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Karamürsel Haber Gazetesi - Pelin Yıldız

Şok Gelişme: Karamürsel Teşkilatının İstifası Alındı!

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AK Parti’nin belediye kaybettiği ilçelerden biri olan Karamürsel’de ilçe yönetiminin istifası alındı. AK Parti Karamürsel’de ilçe başkanlığını vekaleten Mecit Erdoğan yürütüyordu. İlçe başkanı Sait Mete’nin istifasından sonra vekaleten ilçe başkanlığına getirilen Erdoğan, yerel seçim sürecinde zayıf performans göstermekle eleştiriliyordu.

Mecit Erdoğan Dahil

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı, genel merkezden gelen talep doğrultusunda ilçe başkan vekili Mecit Erdoğan dahil tüm yönetimin istifasını aldı. AK Parti İl Başkanı Şahin Talus, bugün Karamürsel İlçe Başkan Vekili Erdoğan’ı arayarak kararı tebliğ etti. AK Parti, Karamürsel’e önümüzdeki günlerde asaleten atama yapacak ve yeni başkan kendi yönetimini oluşturacak.

Yeni İlçe Başkanı Kim Olacak?

Söz konusu flaş gelişme sebebiyle gözler yeni ilçe başkanının kim olacağına çevrilmiş durumda. Kulislerde mevcut yönetimle çalışmak zorunda kalan Mecit Erdoğan’ın asaleten atanabileceği de konuşuluyor. Ancak, partinin yerel seçimlerde kaybettiği Karamürsel’de yeni bir yüz arayışında olduğu da biliniyor. Birkaç gün içinde yeni ilçe başkanının atanması bekleniyor ve bu atamanın parti içindeki dengeleri nasıl etkileyeceği merakla bekleniyor.

Seçim Sonuçlarının Etkisi

Karamürsel'de AK Parti'nin belediye başkanlığını kaybetmesi, ilçe teşkilatının performansının masaya yatırılmasına neden olmuştu. Yerel seçimlerdeki başarısızlığın ardından parti içi eleştiriler artmış, teşkilatın yenilenmesi gerektiği yönünde görüşler dile getirilmişti. Bu bağlamda, ilçe yönetiminin istifasının alınması, partinin yerel yönetimlerdeki başarısını artırma çabası olarak yorumlanıyor.

Parti İçindeki Tepkiler

İstifa kararı, AK Parti'nin Karamürsel teşkilatında şok etkisi yarattı. Teşkilat üyeleri ve partililer arasında bu kararın beklenmedik olduğu konuşulurken, yeni atamaların nasıl bir etki yaratacağı merakla bekleniyor. İl başkanlığının, partinin genel merkeziyle uyumlu bir şekilde hareket ederek en uygun adayı belirlemek için titiz bir çalışma yürüttüğü belirtiliyor.

Yerel Siyasette Yeni Dönem

Karamürsel'de yaşanan bu gelişme, ilçedeki siyasi dengeleri de değiştirebilir. Yeni ilçe başkanının kim olacağı, partinin yerel politikalarını ve stratejilerini nasıl şekillendireceği büyük bir merak konusu. Parti içi kaynaklar, yeni dönemde daha dinamik ve etkili bir yönetim anlayışının benimseneceğini öne sürüyor.

Sonuç olarak, AK Parti Karamürsel teşkilatında yaşanan bu değişim, partinin yerel yönetimlerdeki stratejilerini yeniden gözden geçirmesine neden olacak gibi görünüyor. Yeni ilçe başkanının atanmasıyla birlikte, partinin Karamürsel'deki geleceği de şekillenmeye başlayacak.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 9

 • Sedat | 29 Haziran 2024 00:31

  Ak partiyi İsmail Yıldırım'a Feda ettiler Yazık Halkın isteginin önemi yokmuş demek O zaman bundan sonra Ak parti zor kazanır siz partilileri Küstürürseniz Ak Parti'ye bikerek oy kaybettirenleri de ödüllendirirseniz Karamürsel'de AK PARTİ bir daha zor seçim kazanır.Sait başkana Sahip çıkacagınıza İsmaili seçtiniz Biz karamğrselliler Vekil başkan istemiyoruz seçim sonucu da bunu gösteriyor ,Siz siyasiler nasıl ojuyorsunuz Anlamadım

 • İbo | 28 Haziran 2024 14:15

  Akp Ülke'yi başta ekonomi olmak üzere yargı ve demokrasi birçok alanda yangın yerine çevirdikten sonra ilçe yönetiminin başına Tayyip erdoğanı bile getirse deniz bitti.

 • İsmail | 28 Haziran 2024 12:13

  Yeter ya daha ne kadar haksızlıklar devam edicek temahülden cıkan sonuc yapılmadı teşkilat dinlenmedi şimdi teşkilata ceza yok öyle yağma istifa edicek olan mevcul başkanlardır hakkımız helal değil

 • Abdullah | 28 Haziran 2024 12:07

  Karamürsel de Ak Parti nin seçimi kaybetmesine sebep olan tek kişi İsmail YILDIRIM dır. Ceza değil mükafat verildi. Acı ve enteresan olanda bu.

 • Veysel | 28 Haziran 2024 10:56

  İl başkanı Şahin TALUS ile İsmail YILDIRIM birbirine bağlayan unsur nedir. Sormak lazım Yoksa tic bağlarımı var. Acaba eminim var seçim kaybedenlere Ödül verilen tek ilçe

 • Tahir | 28 Haziran 2024 10:49

  Karamürsel'i kaybettiren İsmail yıldırım'dır ama maalesef ödüllendirildi

 • Mücahid | 28 Haziran 2024 09:51

  İ.Y. etkisi devam ediyor, anlaşılan o ki bitmeyecek de. Ak Parti Karamürselde bitsin diye nasıl da el birliği yapılmış.

 • Günay | 28 Haziran 2024 09:49

  Doğru söyleyen 9 köyden kovulurmuş... Tam da öyle olmuş..

 • Tahir | 28 Haziran 2024 09:47

  Enteresan.. seçimi kaybedenler ödüllendirilirken, yıllardır emek verip çalışanların istifasının istenmesi de sadece Kocaeli teşkilatına yakışırdı...

BUNLARA DA BAKIN