CANLI YAYININ ARDINDAN - Ender Gökçe

CANLI YAYININ ARDINDAN


İsmail Yıldırım’ın canlı yayını merakla bekleniyordu.

Aslında merakla beklenen şey AKP ya da İsmail Yıldırım destekçilerinin bu yayına ne kadar katılacağı veya destek vereceği değildi. Esas beklenen Facebook gibi kontrol edilemeyen bir ortamda üstelik canlı yayında muhaliflerin İsmail Yıldırım’ı köşeye sıkıştırmalarıydı.

İzlediğim kadarıyla hiç böyle bir çaba görmedim. Sadece yıllardır herkesin bildiği tanıdığı küçük bir grup İsmail Yıldırım’ a Facebook üzerinden sorulan sorulara bir başka sosyal medya sayfasında cevap verme yarışına girdiler. Halbuki beklenen fırsat gelmiş ve Başkan savunmasız bir şekilde canlı yayında karşılarına çıkmıştı. Ancak beklenen oldu ve sosyal medya aracılığı ile İsmail Yıldırım’a hakaret eden, Karamürsel Belediyesi’ni çeşitli konularda yolsuzlukla, rüşvetle ya da hizmet vermemekle suçlayan, bütün ülkeye rezil eden insanların hiç biri bu yayına katılmadılar.

Şimdi bunu nasıl okumak gerekir onu konuşmak lazım.

Kişisel garezler, İktidar hazımsızlığı, Algı yaratma çabası, İstediğini elde edememek gibi birçok şekilde anlatılabilir bu durum. Tabi diğer taraftan küçük bir grubun asılsız ve yıpratma amaçlı yaptıkları örgütlü bir hareket olarak ta algılanabilir.

Halkın bu durumu nasıl değerlendirdiğini ancak seçim sonuçlandığında görebiliriz. Ancak genel olarak bakıldığında sözde Karamürsel’in menfaati adına yapılan bu hakaret ve yıpratma hareketinin içerisinde olanların beklenen fırsatı değerlendiremediğidir. Her ne kadar İsmail Yıldırım bu canlı yayınlara devam edecek olsa da, ben yine bu grubun o yayınlara da katılacağını düşünmüyorum.

Aslında Ercan’ın ( Buber ) kasabadaki gazetecilerle ilgili belediyede yapılan bir oturumda Başkanın ağzından çıkan sözlerle ilgili yayınladığı resmi kayıtlar var. Bu konuda ilgili makamların kararları olsa da sonuçta en azından evraklı,ispatlı bir meselenin ortada olması sosyal medyada hiçbir dayanak olmadan yazılanlara göre en azından elle tutulur bir iddia niteliğinde.

Elbette 60.000 kişilik bir ilçede herkesi memnun etmek mümkün olmasa da, TBMM çatısı altında verilen bir demeç aslında olayı gayet net ortaya koyuyor. CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay beyin 21 Aralık 2017 tarihinde TBMM canlı yayınında söyledikleri aynen şöyle ;

“ Bu hükümet dünyanın en doğru işini bile yapsa bizim hükümeti alkışlayacak halimiz yok “

Ez cümle şudur..

Siz ne yaparsanız yapın, yaptıklarınız ne kadar doğru olursa olsun mutlaka birileri sizi eleştirecektir. Önemli olan milletin düşüncesidir.

Onuncu köyden selam ve dua ile

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs