Ahmet Çalık, Berat Kandili vesilesiyle bir mesaj yayımladı

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Karamürsel Haber Gazetesi - Pelin Yıldız

Karamürsel CHP Belediye Başkan Adayı Ahmet Çalık, Berat Kandili vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Çalık, başta Karamürsel olmak üzere tüm İslam âleminin 11 ayın sultanı Ramazan'ı müjdeleyen Berat Kandili'ni tebrik ederek, "Mübarek Berat Kandili'nde hemşehrilerime, sağlık, huzur, mutluluk ve güzel günler diliyorum" ifadelerini kullandı.

Berat Kandili mesajında, Şâban ayının on beşinci gecesinde Müslümanların Allah'ın affı ve bağışlamasıyla günah yükünden kurtulacağı umularak bu geceye Berat gecesi denildiğini belirten Başkan Adayı Çalık, af ve rahmet kapısının açık olacağı bu müstesna gecenin ibadet, tövbe ve dua ile geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

Çalık, Berat Kandili dolayısıyla, İslam âleminin sıkıntılarından arınması ve zulüm gören coğrafyalardaki Müslümanların huzura kavuşmasını temenni ettiklerini dile getirirken, "Bu mübarek günde zulüm gören ülkelerdeki Müslüman kardeşlerimiz ve tüm masumların huzur bularak zulümden kurtulmalarını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederken, ülkemizin de çok daha güzel günlere ulaşmasını gönülden arzuluyorum" şeklinde konuştu.

Mesajında, birlik, beraberlik ve dayanışmaya da vurgu yapan Çalık, "Ellerin boş çevrilmeyeceği böylesine kıymetli mübarek bir gecede, dünyada barış, vatanımızda birlik, beraberlik, hoşgörü ve dayanışma hâkim olsun. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin" diyerek, "Milletimizin ve tüm İslam âleminin, bu gece idrak ettiğimiz, Ramazan-ı Şerif'in müjdecisi Berat Kandilimiz mübarek olsun" ifadeleriyle mesajını tamamladı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN