Karamürsel'de açıldığı günden bu yana eğitim alanında büyük başarılara imza atan Birey Koleji, bir kez daha adından söz ettirmeyi başardı.
Karamürsel Belediyesi Güreşçisi Sinan Yıldız, 2024 yılı CW Enerji Lig güreşlerinde büyük bir başarıya imza attı.
Karamürsel'de 19 yaşındaki motosiklet sürücüsü geçirdiği motosiklet kazasında hayatını kaybetti.
Karamürsel'de gazetecilik mesleğinin duayen üstatlarından rahmetli Abdullah Karagöz'ün eşi Adviye Karagöz, akşam saatlerinde Kayacık Mahallesi Deniz Sitesi'nde bulunan evinde vefat etti.
Karamürselspor'un sahipsiz kalması, ilçe halkı tarafından büyük tepkiyle karşılandı. Herkesin sessiz kalması ve kulübün durumuna duyarsız kalınması, taraftarları ve sporseverleri hayal kırıklığına uğrattı.
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, yarın düzenlenecek 2024 Kamu Personeli Seçme Sınavı (2024-KPSS Lisans) dolayısıyla sınav merkezi olan il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin açık bulundurulacağını açıkladı.
Karamürsel Bosna Hersek Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Srebrenitsa Soykırımı'nı anma etkinliği düzenledi.
Kocaeli'nin yeni Valisi İlhami Aktaş, 1970 yılında Erzurum’un Oltu ilçesinde doğdu. İlkokul, İmam Hatip Ortaokulu ve Oltu Lisesi'nde eğitim gördükten sonra 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ne girdi ve 1991’de mezun oldu. 1994’de Erzurum Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği hizmetine başladı ve dil eğitimi için 8 ay İngiltere’de kaldı.
Karamürsel Belediyesi'nin düzenlediği 4 Temmuz Kurtuluş Şenlikleri kapsamında, Balkan ülkelerinden gelen halk oyunları ekipleriyle muhteşem bir festival gerçekleştirildi.
Tarihi Karamürsel ilçemizin bir evladı olan Merih Demiral, milli takım forması giydiği günden beri ülkemizin gururu haline gelmiştir. Milli ve manevi değerlerine, tarihi bağlarına sıkı sıkıya bağlı, ahlaklı ve centilmen bir sporcu olarak tanıdığımız ve sevdiğimiz Merih, ilçemizin, şehrimizin ve ülkemizin bir değeri olarak görülmektedir.
4 Temmuz Karamürsel’in Kurtuluş Şenlikleri etkinlikleri kapsamında Karamürsel Kordon’da sahne alan ünlü sanatçı Lara, muhteşem bir konserle izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.
AK Parti Karamürsel İlçe Başkanlığı görevini vekaleten yürüten Mecit Erdoğan, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte istifası istenmişti. Ancak, AK Parti Genel Merkezi tarafından alınan karar ile Mecit Erdoğan, Karamürsel İlçe Başkanı olarak atandı.
Karamürsel Belediye Başkanı Ahmet Çalık, pehlivanlar diyarı Karamürsel'in güreşçilerini Edirne'de gerçekleştirilecek olan 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne uğurladı. Başkan Çalık, yaptığı konuşmada,
Karamürsel Belediyesi tarafından düzenlenen 4 Temmuz Kurtuluş Şenlikleri kapsamında İlhan Çınar Alanında sahne alan Karamürselli sanatçı Hatiç, yıllardır bu daveti beklediğini belirterek, Başkan Ahmet Çalık ve ekibine teşekkür etti.
C.Ç. yönetimindeki 34 HKV 742 plakalı kamyonet ile M.K. idaresindeki 77 ADA 073 plakalı motosikletin çarpışması sonucunda, motosiklet sürücüsü yaralandı.
Karamürsel Belediye Başkanı Ahmet Çalık, tüm Karamürsel halkını, Tarihi Kırkpınar Güreşlerine katılacak Karamürsel’in efsane pehlivanlarını uğurlamaya davet ediyor.