Yitip Giden Gençlik - Uğur BUBER

Yitip Giden Gençlik


Sürekli vurguluyoruz, korkutucu bonzai vakalarını dile getiriyoruz, sitem ediyoruz, ailelerden destek bekliyoruz. Güvenlik güçlerinden tedbirlerini sıkılaştırmaları için atlamadan bütün vakaları haber yapıyoruz, Bu korkutucu gerçekleri gündemden düşürmemeye çalışıyoruz. Sizinde bildiğiniz gibi Karamürsel’de son zamanlarda yoğunlaşan, gençlerimizin sokaklarda, yol kenarlarında, parklarda ve sahil kesimlerinde yerlerde baygın şekillerde komaya girdiğine şahit oluyor ve sizlerle paylaşıyoruz. Uyuşturucu kullanan kişiler şuan belki kendi çocuklarınız, akraba veya yakınlarınız olmayabilir, ama bu gençlerinde bizim insanlarımız olduğunu unutmamanız gerekiyor. Şüpheli gördüğünüz olayları 155 polis imdat hattından yetkililere bildirmeniz çok önemli bir konu. Bir diğeri ise çocuklarınızın, yakınlarınızın evdeki hal ve hareketleri hakkında şüphelendiğinizde, sakın ama sakın geçiştirmeyin ! kendisiyle konuşun, destek için Devlet Hastanesine veya Polis merkezine başvurun, araştırılsın, buna neden olan kişiler gerekli şekillerde cezalandırılsın, denetlensin, teknik takibe alınsın, herkesin duyarlı olmasıyla bu yaşanan üzücü olayları bitiremesek de çok aza indirebileceğimize inanıyorum.

 

UNUTMAYIN ! Polis memurları her şeyi göremez, siz onlara yardımcı olmalısınız. Bu vatandaşlık vazifelerimizden en önemlisi, Devletin bekasını korumak hepimizin görevi.

 

 

SİZLERE ŞAHİT OLDUĞUM BAZI OLAYLARI ! ANLATMAK İSTİYORUM

 

 

Geçtiğimiz günlerde Polis memuru arkadaşlara 2 kere rastladım Karamürsel sokaklarında, ilk olarak gece saat 03:00 sularında kent konut sitesinin yeni yolunda baygın bir genç ile tesadüfen karşılaştığımda müdahale etmek istedim, kendisine seslendim, ayağa kaldırmaya çalıştım, ölü gibiydi ! kendisiyle birebir temasım olduğu için alkol almadığını kanıtsadım. O arada polis ekibi geldi olay yerine, sanırım şikayet etmiş siteden görenler, neyse aldılar genç’i koluna girdiler, evinin adresini sordular, genç kendinden geçmiş tarif edemiyor, aldılar arabaya bende Devlet Hastanesine geçtim oraya getirecekler diye. Ama ne gelen var nede giden, neyse dedim herhalde bende sorun var adam alkollüydü evine götürdüler dedim kapattım konuyu.

 

Aradan 2-3 gün geçti, sahilde dolaşıyorum motorla, karabal camiinin yanında bir arkadaş daha yerde yatmış, dünya ile irtibatını koparmış, iki fotoğraf aldım, dedim yazık bu vakalar arttı, o ara yine polis memurları olay yerine geldiler, bende uzaklaştım oradan, vatandaşı aldılar evi yakınmış sanırım bıraktılar gittiler, bende inat ettim daldım sokaklara, baktım vatandaş bir binanın önünde oturmuş yere kafa önde, seslendim ilk önce tık yok, sonra ayağa kaldırdım evin nerde dedim kardeşim böyle dolaşma, o ara tabi burunlar arayışta alkol kokusu peşinde, ne yazık ki bu vatandaşta alkolsüz çıktı. Binanın ziline bastım kapı açıldı ve girdi evine. Tabi o gün bugündür düşünüyorum, Polis memuru arkadaşlar neden böyle yapıyor diye, hiçbir şekilde kafamda çıkar bir yol bulamıyorum. Ne bir üst araması yapılıyor, nede hastaneye kontrole götürülüyor bulunan şahıslar. Umalım da bunlar gerçek olmasın, polis memurları denetlemelerini böyle yapıyor olmasın, eğer bu şekilde Karamürselimiz denetleniyorsa!!! Kesinlikle bu illeti ilçemizden temizleyemeyiz.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
03Haz
22Ara
25Ağs

Bitmek Bilmeyen Uyuşturucu Vakaları

23Ağs
19May

Yitip Giden Gençlik