Sahte Hesaplar ve Omurgasızlar - Ercan Buber

Sahte Hesaplar ve Omurgasızlar


Karamürsel'de AK Parti'nin adayının belirlenmesiyle birlikte seçim maratonu hız kazandı. Çarşı pazarda gün içinde birçok belediye başkan adayıyla karşılaşmaya başladık.

Tabiki ilçemizin olmazsa, olmazı sahte hesaplarla ortaya çıkan onuru, gururu, şerefi, haysiyeti, yüreği olmayan karaktersiz varlıklar da gün yüzüne çıkmaya başladı.

Yıllardır bir tarafın maşalığını yapan omurgasızlar, şimdi taraf değiştirip karşı tarafa saldırmaya başladılar. İlçede ilk defa saf değiştiren bu omurgasızlar, millete iftira atıp çamur atanların sadece birkaç omurgasızın dikkate alınacağını zannediyorlar. Ancak sahte hesaplar ardına sığınan ve onları yayınlayanlar destekleyenler ile omurgasızlar arasında hiçbir fark yoktur kanaatindeyim.

Karamürsel'de bir birinden değerli belediye başkan adayları, cesurca ortaya çıkıp yarışıyorlar. Şu anda sahalara çıkan tüm belediye başkan adayları, pırıl pırıl ahlaklı insanlar olarak kendilerini bilmeyen tanımayab kişilere kendilerini tanıtıyorlar. Bunun yanında belediye başkan adayları kadar önemli diğer konu ise birlikte yola çıkacakları meclis üyeleri. Adaylar kendileri gibi donanımlı adaylar yada sürekli demirbaş listesi gibi mecliste olan kişilermi seçecek ilerleyen günlerde görüp tercihinizi o doğrultuda vereceksiniz.

Çalışmayan ve çaba sarf etmeyen belediye başkan adayları ise üç beş oy alıp neden böyle olduğunu böyle büyük bir hezimet yaşadıklarını neden sahalara yeterince çıkmadıklarını yada kendilerini daha iyi ifade edemediklerini beş yıl düşünecekler.

Sonuç olarak, şu an itibarıyla 51 gün 5 saat sonra bitecek bir seçim için kimsenin kimseyi kırması gerektiğini düşünmüyorum.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI