Mesut Çetinkaya ses getirdi! - Ercan Buber

Mesut Çetinkaya ses getirdi!


Karamürsel AK Parti nihayet adayını çıkara bildi. Mesut Çetinkaya, sahalara çok hızlı bir giriş yaparak nihayet ilçede seçim olduğunu herkese gösterdi. İsmail Yıldırım'ın yokluğunda ortaya çıkan çeşitli seslere karşı etkili bir cevap vererek, güçlü bir duruş sergiledi.

Mesut, yanında uzun yıllardır çalışan ekibiyle birlikte önemli bir adım atarak rüzgarı arkasına aldı. Siyasetin ruhu aslında tam da budur. Siyaset öyel ince bir çizgidir ki, sizi yıllarca bir yere taşıyan insanları unutup geride bırakırsanız, yok olmaya mahkumsunuzdur. Çünkü daha dün siyasi hayatınıza nasıl başladığınızı, nasıl bu denli popiler hale geldiğinizi unutursanız, unutulursunuz. Mesut Çetinkaya, geçmişte ilk beldiyede aktif rol almaya başladığında yaşadığı zorluklar, başkan yardımcılığı yapmış olsa da, yaşadığı deneyimler hala belleğimde ve gazetemin arşivinde tazeliğini koruyor. Çünkü ona nasıl davranıldığını ve belediyede karşılaştığı sıkıntıları pek çok kez dile getirmiştim. Malum gazetenin arşivimiz boşuna değil.

Ancak yine de ifade etmek gerekir ki, Mesut Çetinka gerçekten iyi bir idarecidir. Ancak iddia ediyorum ki, iyi bir yönetici değildir. Yönetici, lider kişiliğe sahip olmalıdır. İdareci ise görev adamıdır. Yönetici, çözüm odaklıdır; idareci ise sonuçlarla pek fazla ilgilenmez, kendi alanıyla yetinir. İdareci paranoyaktır, yönetici ise şüphecidir. Eğer Mesut yarın belediye başkanı olursa, ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

İlçe genelinde siyasete gelince, aradan birilerinin çıkıp renk katmasını umuyordum ancak şimdiye kadar kimse elini taşın altına sokmak istemedi. Herkes sanki başkanlık koltuğunu ucundan tutuyor gibi.

Ancak Mesut Çetinkaya, sahip olduğu olanaklarla ilçede seçim olduğunu fark ettirircesine inanılmaz bir giriş yaptı; sosyal medya, iyi danışmanlar, çekimler, organizasyonlar, etkinlikler derken bir anda ilçedeki siyasi atmosferi değiştirdi. Tabii ki para ve imkan sıkıntısı olmadığı için fena halde atağa geçti. İki günde fırladılar gittiler. Allah'tan AK Parti bölündü, yoksa sanırım 20 bin oyla tulum çıkarırlardı.

Diğer taraftan başkanlık koltuğunun en büyük adayı Ahmet Çalık, tek başına bir ordu gibi büyük bir mücadele veriyor ancak önümüzdeki günlerde beklenmedik bir meclis üyesi kadrosuyla sahalarda gücünü arttırarak büyük bir heyecan yaratabilir.

Çünkü Mesut Çetinkaya, maddi ve manevi olarak yüklenerek öne geçerken, Çalık ise hala tek başına ve henüz yüklenme pozisyonuna geçmedi.

Şu an itibarıyla bana göre 30 gün kadar bir süre var. Ramazan 11 Mart'ta başlıyor.

Ramazan ayında kimse siyaset yapamaz.

Zaten insanlar ekonomi ve geçim sıkıntısı içindeyken, oruçlu kafa ile siyaset anlatmaya kalkarsanız, diğer siyasileri kötülersiniz ortam acayip gerilir. Hoş zaten herkes iliklerine kadar krizi hissederken çokta bir şey anlatmayada gerek yok ya...

Bu nedenle, bir ay boyunca, ilçede yıllardır siyasi figür olarak hiç bir yere gelememiş, halkın takdirini kazanmamış, sokakta hiç bir karşılığı olmayan, harami, sapık veya fırsatçı gibi kötü şöhretli kişiler yerine, halka hizmet anlayışıyla öne çıkan kişileri yanına alan değil! Tam tersine ilçeye bu zamana kadar katkısı olmuş, etliye sütlüye karışmış, adaletli yeni yüzler ile meclisini oluşturan lider seçimi kazanır. Ha süpriz olur mu? Burası Karamürsel sevgili takipçilerimiz. Bu ilçede sandıklar açılana kadar her an her şey olabilir.

Bu ilçede yapılan anketlere dikkat edin. 15 gün önce yapılan anketler ile bu gün yapılan anketler seçimin yakın sonuçlarını her zaman göstermiştir.

Hayırlı ve huzurlu bir hafta sonu dilerim...

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 4

 • Mustafa çelik | 13 Şubat 2024 22:38

  Amaç karamürsele hizmetse doğru isim mesut başkandır

 • Güler | 13 Şubat 2024 15:49

  Ne kadar alışmışsınız ezbere yazılar yazmaya. Sosyal medya ekibi iyi iş yapıyormuş. Buna ağız dolusu gülerim ancak. Sosyal medyadan paylaşılan yazılar imla ve yazım hataları kaynıyor. Türkçe yazım kurallarını bilmeyen bir Belediye başkan adayı. Ekip muhteşem..

 • Erdal Karagöz | 11 Şubat 2024 07:08

  Karamürsel akp seçmeni Yıldırım başkanlığı döneminde bir bütün değildi ki şimdi aynı şahsın yardımcısının adaylığını tam olarak sindirsin. Yıldırım'ın başka bir siyasi yapıdan hâlen başkan iken transferi akp seçmeninin bir kusmında hep şüphe ile karşılandı çünkü yıldırım, duruşu, ekibi, yönetim şekli ve kemik kadtosu ile hiç de Akpartili gibi durmuyordu. Geçmişteki eylem ve söylemleri ise cabası. Şimdi tahminen aynı ya da çok benzer bir kadroya, yıldırımın yerine yardımcısı ile yürümek, siyaseten renk midir? Heyecan mıdır? Çetinkayanın etrafında fotoğraf verenleri gördükçe eski tas, eski hamam gibi duruyor. Ya yeniden bir kadro oluşturulmalı ve eski demokrat izleri silinip gerçek Akparti ekibi kurulmalı ki yetmez üstüne akp parti adını kullanarak hiç liyâkati olmadığı halde maddi ve nüfus ve nüfuz çoğunluğunu kullanarak bir yerlere gelmiş, iki kelimeyi bir araya getiremeyen, kendi karakterini hiçe sayıp sadece ellerini bağlayıp kafa salayan, el etek öperek yol alan amir, memur ve müteahhit kadroların da değişmesi gerekiyor. Ancak Çetinkaya bu cesarete sahip mi? Onu zaman gösterecek. İşte siyaseten heyecan ve renk işte o zaman olur. Yoksa bu haliyle umutsuzluktan başka bir şey değil.

 • Hikmet şen | 10 Şubat 2024 13:14

  Mesutun yanında gezen yorgun bı kadro siyaset deyilde rant için bulunan kasabı mutahhiti zorla geziyo yüzler belli bunlarin gelmemesi lazim müdür kadro tamamem deyismeli köyünde muhtar olamayanlara başkanlık vermeleri tamamen komedi bence akp olarak diyorum Ahmet Çalık gelmeli

YAZARIN SON 5 YAZISI