KARAMÜRSEL İLE BİRAZ İLGİLENİN ARTIK - Ercan Buber

KARAMÜRSEL İLE BİRAZ İLGİLENİN ARTIK


Sevgili Karamürsel siyasetinin önde gelen büyükleri, sözlerim sizlere! Karamürsel’de hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan bütün siyasileri etkilediğini düşündüğüm bu konuları artık biraz sesli söyleme zamanı gelmedi mi? Bu güzelim ilçede yaşanan onca sorun ancak ve ancak siyasi güç ile çözülebileceğini düşünüyorum. Ama kafası önde eğik aman kimse ile kötü olmayayım, ban zaten iktidarım yâda muhalefetim kafası ile değil! Karamürsel aşığı olan siyasetçiler olarak yapılması gerektiğini düşünüyorum. Gelelim ilçede artık hat sayfaya gelmiş fakat kimsenin görmek istemediği büyük sıkıntılara.

1:Eğitim

İlçede inanılmaz bir eğitim zafiyeti var! İlköğretim ve Lise öğrencilerimiz başarısızlığın dibine vurmuş bir durumda. Bu yıl inanılmaz bir düşüş yaşandı ilçemizde ve işin en acısı bu kimsenin umurunda değil. Herkes suçu bir başkasına atıyor ve kimse üstüne sorumluluk almıyor.

2:Emniyet

İlçede sürekli olarak yaşanan küçük yaştaki çocukların başı çektiği uyuşturucu komalarının ardı arkası gelmemesi şuan en büyük sorun. Bir diğeri engelli park yerleri başta olmak üzere hatalı parkların çığırından çıkması,  tek şerit olarak trafik düzenlemesi yapılan sokaklara hala hatalı girişler yapılması, ilçede patlama yaşayan abart egzoz furyası.  Bir türlü kökünün kurutulamadığı uyuşturucu torbacılarının ilçeyi istilası, özellikle asayiş olarak yeterli kontrol ve uygulamanın yapılamaması ve en önemlisi, Emniyet’te yeterli personel sayısının sağlanamaması!

Bunun en büyük nedenlerin ’den biride elimizdeki çok az sayıda bulunan emniyet personelinin az olması yetmez gibi birde ilçe sınırında kurulan Emniyet kontrol noktasına sürekli personel verilmesi ve bu yüzden ilçede polis kalmaması! Bu aylardır süren eziyete hiçbir siyasinin yüksek şekilde ses çıkarmaması.

3:Sağlık

İlçemiz ’de devlet hastanesi ekipman ve özellikle personel olarak çok yetersiz. Özellikle “ACİL SERVİS” içerisinde çalışan personel ’in hali işler acısı. Aylardır neredeyse fabrika işçisi gibi gün aşırı çalışıyorlar! İşin en vahimi ise bu insanlar bir şey imalatı yapmıyorlar! Bu kişiler yüzlerce hasta ile ilgilenip onların sorunlarını çözmek için çırpınıyorlar. Yine yeterli siyasi baskı olmadığı için sadece bir başhekimden bu hastanenin düzeltilmesi isteniyor! Şimdi soruyorum bu adam, hastanenin fiziksel durumunu mu düzeltsin, olmayan, yollanmayan doktorların yerini mi doldurmaya çalışsın! Bakınız, yaz geliyor,  ilçenin nüfusu iki katına katlanacak. İlçede elimizde çok az sayıda kalan doktorları ’da kaçırmamak için acil bir şekilde eksiklerin giderilip çalışma ortamının huzurlu bir hale getirilmesi gerekiyor. Yoksa bu yaz Karamürsel Devlet Hastanesi bütün ilçeyi çok zor durumda bırakır.

4:Nufüs Müdürlüğü

Ülkemiz ’de yeni çıkan kimlik kartlarının dağıtımına başladığı günden bu güne iddia ediyorum en verimli çalışan ilçelerden biri Karamürsel olmuştur. Tahmin ediyorum bu verimliliği gören başkaları da olacak ki, ilçemizde zaten bir elin parmakları ile sayılacak sayıda olan nüfus personelinden 2 tanesi alınarak başka ilçelere verilmiş. Tabi bir siyasimiz çıkıp ta ey yetkililer biz ne yapacağız, bu ilçenin vatandaşı ne olacak dememiş! Şuan Karamürsel Nüfus müdürlüğünde elde kalan bir, iki personel bütün ilçenin yükünü çekmeye çalışıyor ama olmuyor. Birçok vatandaş bu konuda şikâyetçi bilmem anlata bildim mi?

Şimdilik bu kadar devamı yakında geliyor…

 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI