Ben oruçluyum ne? - Ercan Buber

Ben oruçluyum ne?


Ramazan ne? Oruç ne? İbadet ne?

Bazen her şeyin suyunu çıkarıyoruz. Ben oruçluyum demek ne? Oruç her sağlıklı insan için yapması gereken bir ibadet! Ama kendisini sağlıksız olarak gösterip ardından türlü, türlü aktiviteler içerisin ’de boy göstermek nasıl bir kafa yapısı anlamış değilim. Allah (cc) kandıramazsınız ey “Adem Oğlu” sonra İnsanları kandırsan ne olur, kandırdığını sansan ne olur. Sevapta, günahta şahsidir. Kimse, kimsenin yanında cehenneme gitmeyecek. Özelliklede bunu “Kurban Bayramı” ve “Ramazan” geldiğinde çok çok iyi yapıyoruz. Kurban bayramı geldiğinde şöyle etli hayvan ayarladık, şöyle biftek yaptık, böyle mangal yaptık, onların hayvan daha yağlıydı, bizim hayvan daha etliydi! Yahu sanki “ALLAH (cc)” emrini yapmak için değil de, sırf et yemek için hayvan kesiliyor kafası, öncesin ’de “Ramazan” ayında boy göstermeye başlıyor. Ramazan geliyor herkeste bir telaş adı “TATİL TELAŞI” sebep? Eh tatilde olunca kimse bak içiyor, sıçıyor, eğleniyor diye laf yapmaz. Ne zaman insanlar desin, insanlar konuşsun, insanlar için yaşamayı bırakıp “ALLAH (cc) emri olduğu için yaşamaya başlayacağız?

Vatandaş 11 Ay milletin anasını ağlatıyor. Avanta yiyor, rüşvet alıyor, haksızlık yapıyor, şerefsizlik yapıyor, adilik yapıyor; hop ramazan geldi aaaaaa ben Müslümanmışım diyerek dinini hatırlıyor.

Sevgili “Adem Oğulları” yemez, küfrün içinde gırtlağına kadar batıp, sonrasında bir ay şirin gözükmeyi hiç kimse yemez!

Ramazan’da iftar menüsünün beyaz et 35 TL ve Kırmızı et 45 TL Olduğu bir ortamda kimse kendini kandırıp ben 10 ile 15 TL verir yırtarım kafasını zaten hiç aklım ermiyor ya…. Bu konu zaten başlı başına apayrı bir konu!

Sevgili “Adem Oğulları” yaptığınız iftarda, sahur ’da sizin olsun, “Allah (cc) “ daha çok versin! Ama bunun resimlerini bari Ramazan ayında paylaşmayın be kardeşim. Hani 11 ayı geçtikte bari bir ay dişinizi sıkın! Çok zor olacak belki ego duvarları üzerinden bunu yapmaya çalışmak ama biraz hassasiyet…

Not: Kurban bayramında nasıl ki, benim kurbanlık çok etli butlu diye hava atıp “ KURBANIN” sevabını sakatlanıyorsa, iftarda biz şöyle kavurma yaptık (Selfie), böyle güveç yaptık (Selfie) yapmakta aynı sakatlık. Birde, sevgili iftar veren kurumlar Karamürsel’in protokolü geldiğin ’de havada uçuşan yemeklerin kalitesini Ramazan boyunca bozmazsanız “BÜYÜK” dua alırsınız hani…   

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI