Altınova'da Marketlere Sıkı Denetim

Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği'ne bağlı ekipler, stokçuluğun ve fahiş fiyat artışının önüne geçmek için denetimlerine aralıksız devam ediyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Karamürsel Haber Gazetesi - Mahizer Türk

Altınova’da Marketlere Sıkı Denetim

Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği'ne bağlı ekipler, stokçuluğun ve fahiş fiyat artışının önüne geçmek için denetimlerine aralıksız devam ediyor.

Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Kanunu çerçevesinde ilçede faaliyet gösteren zincir marketlerde bir dizi denetim gerçekleştirdi. Marketlerde, temel ihtiyaç malzemelerinin fiyatları kontrol edilerek, raf ve kasa fiyatları karşılaştırıldı, kapsamlı fiyat denetimi yapıldı.

 

TEK TEK İNCELENDİ

Zabıta ekipleri, marketlerde sebze, meyve, temel gıda ürünleri ile temizlik ürünleri başta olmak üzere temel ihtiyaç malzemelerinin fiyatlarını kontrol etti. Reyonları gezen ekipler; fiyat artışları, raf ve kasa fiyatları arasındaki uyuşmazlıklar, raf ömrü, ürün gramajı, irsaliye karşılaştırması, tüketim tarihi ve diğer kurallara uygunluk konularında da ürünleri inceledi.

“TÜM TEDBİRLERİ ALIYORUZ”

Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca, halkın menfaati ve sağlığını korumak için ilçe genelinde ekiplerin denetimler gerçekleştirdiğini belirterek, "Sağlıksız ürünlerin satılmasına, haksız fiyat artışına ve stokçuluğa müsaade etmeyeceğiz. Ürünlerde yapılan fahiş fiyat artışlarına karşı tedbirimizi alıyor, denetimlerimizi sıklıkla gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızı mağdur etmeyip halkımızın haklarını korumaya devam edeceğiz." dedi.

VATANDAŞLARA UYARI

Altınova Belediyesi Zabıta Amiri İlker Gülbahar, marketlerde gerçekleştirdikleri denetimlerle vatandaşların mağduriyetinin önüne geçmeyi amaçladıklarını söyleyerek, "Vatandaşlarımızdan özellikle aldığı ürünün son kullanma tarihine bakmasını rica ediyoruz. Raf ve kasadaki fiyatları kontrol edilsin. Ekiplerimiz tarafından yapılan denetimlerde ortaya çıkabilecek fahiş fiyat uygulamaları için gerekli tutanakları tutarak, Ticaret İl Müdürlüğüne sevk edeceğiz" dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN