Ölümler Haberleri

Ölümler Haberleri

Yine otobüs kazası yine çok sayıda ölüm

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, Türkay Turizm'e ait bir yolcu otobüsü Alatarla köyü mevkisinde tarlaya devrildi.

Sefine tersanesinde korkunç kaza bir kişi feci şekilde öldü

Altınova tersaneler bölgesinde faaliyet gösteren ve sürekli iş kazaları ve ölümler ile gündemden hiç düşmeyen sefine tersanesinde yine gencecik yaşta bir işçi feci şekilde hayatını kaybettiği iddia edildi.

Karamürselli duyarlı vatandaş hayvan ölümlerine isyan etti!

Burada her gün leylekler ölüyor! Karamürsel'e bağlı Akçat ve Yalakdere köyleri arasında bulunan elektrik telleri onlarca leyleğin ölümüne neden oluyor.

Gençler yine ölmesin! Acil önlem alınması gerekiyor!

Karamürsel'de geçtiğimiz yıllarda ilçemizde özellikle küçük yaşta çocukların çok fazla tükettiği ve ölümlerin yaşandığı "Çakmak Gazı" uzun yıllar sonra yine gençlerde yaygınlaşmaya başladı.

Karamürsel’de ölümler bu yüzden artıyor!

Karamürsel genelinde korona virüs nedeni ile artan ölüm haberlerine aldırış etmeyen vatandaşlar ve alınmayan önlemler vakaların sürekli artmasına neden oluyor.

Karamürsel'de korona bir can daha aldı

Karamürsel’de koronadan kaynaklı ölümler devam ediyor

Siyanür nedir, nerden teminediliyor ve nasıl öldürüyor?

Türkiye’deki siyanürlü ölümlerin sayısı artıyor. Fatih’te 4 kardeşin siyanürlü intiharı sonrası 4 kişilik bir aile daha siyanürle intihar etti. Siyanürlü ölümlerin peş peşe gelmesi birçok kişinin siyanür nedir?

Hemen paylaşın işsiz genç kalmasın

Adalet Bakanlığı, adliyelerde, bakanlık merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere çeşitli bölümler için personel alımı gerçekleştirecek.

Salih Akkuş MHP'den istifa ederek İYİ Parttiye geçti

Karamürsel'in tanınmış esnaflarından Salih Akkuş 25 yıldır üyesi oldğu ve 10 yıl çeşitli bölümlerinde yöneticilik yaptığı Milliyetçi Hareket Partisinden istifa ederek

Pirelli işçi alımı yapacak

Kartepe’de üretim yapan ve ilimizin önemli sanayi kuruluşlarından Türk Pirelli, üretim bölümlerinde çalıştırılmak üzere geçici işçi alacak.

2 fakülteye kar tatili

Kar yağışının Kocaeli’de etkili olmaya başlaması üzerine Kocaeli Üniversitesi'nde 2 fakülteye kar tatili yapıldı

Karamürsel Devlet Hastanesi vatandaşı isyan ettirdi

Gazetemize ulaşan bir çok vatandaş hastanede ne çocuk doktoru, ne enfeksiyon doktoru gibi şuanda en çok olması gereken bölümler neden hastanede yok?

Pilot eksiği için bu bölümlerde okuyanlar DİKKAT ! Başvuru Tarihi

Pilot ihtiyacı nedeniyle bu yıl Hava Harp Okulu’nun ara sınıflarına öğrenci alınacak.

Ek Tercihler Yerleştirme Başvuruları ve Üniversite Boş Kontenjanları

LYS 2016 tercih sonuçları ÖSYM tarafından adayların erişimine açıldı. Herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen üniversite adayları gözünü üniversite boş kontenjanlarına ve ek yerleştirme başvurularına çevirdi.

Devlet Hastanesin'de Yenilenen Bölümlerin Açılışı Yapıldı

Karamürsel Devlet Hastanesi yenilenen Acil Servisi, Tomografi Ünitesi ve Yemekhane Servisi düzenlenen törenle açıldı.

Devlet Hastanesin'de Yenilenen Bölümler Açılıyor

Karamürsel Devlet Hastanesi’nde Acil Servis, Tomografi Ünitesi, Toplantı ve Yemek Salonu açılışı 2 Mayıs Pazartesi tarihinde gerçekleştirilecek.

Karamürsel'de Açılacak Fakülteler Resmileşti

Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi ile Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin kurulma kararının Resmi Gazete’de yayınlanması ile Karamürsel Fakülteleri resmileşti.

BRİSA İŞÇİ ALACAK, HEMEN BAŞVURUN

Şirketimizin Alikahya İzmit adresinde kurulu tesisi için, üretim bölümlerinde geçici olarak çalıştırılmak üzere aşağıda ön nitelikleri belirtilen genç ve

YGS 2016 Ne Zaman Yapılacak

180 ve üzeri puan aldıysanız LYS ye başvurabilir YGS ile öğrenci alan örgün öğretim bölümlerine tercih yapabilirsiniz 2016 YGS Sınavı Ne Zaman

Karamürsel Devlet Hastanesi Doktor Sorununu Sonunda Çözdü

Karamürsel’de sık sık gündeme gelen doktor eksiklikleri de gerçekleşen bu atamalar ile büyük ölçüde çözüme kavuştu.Buna göre ilçemize atanan doktorlar ve bölümleri şunlar.

Gölcük Tersanesi'ne 131 işçi alınacak kayıtlar bu gün başladı

Belirli aralıklarla işçi alımı yapan Gölcük Tersanesi 131 işçi alacak. Bugün başlayan ve 26 Ağustos'ta sonlanacak olan başvurularda 13 akücü, 12 borucu, 2 boyacı, 2 elektrikçi, 4 elektronikçi, 4 fiber glasçı, 2 gemi adamı, 5 izlosyoncu, 3 kaptan, 20 kaynakçı, 13 marangoz, 19 tekne onarım işçisi, 19 tesviyeci planyacı, 13 tornacı alınacak. KPPS’den 60 ve üzeri alan ve bu mesleklere sahip olan 393 kişi Gölcük Tersanesi’nde mülakata girecek. İşe alınacak kişilerin 19 yaşından gün almış olmak, meslek lisesinin bu alımları ilgilendiren bölümlerinden mezun olmak, Kocaeli’de ikamet etmek yaş ve cinsiyet sınırı yok, askerlik gibi özellikleri de taşıması gerekiyor. İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, firmaların iş konusunda işçi sıkıntısı çektiğini belirterek “İş yerlerini geziyoruz. Açık iş taleplerini alıyoruz açık iş taleplerine göre elimizdeki işçileri yönlendiriyoruz. Şuanda en büyük sıkıntı 29 Bin iş açığımızın olması” dedi. İşbaşı eğitimlerinden de bahseden Yılmaz, “İşbaşı eğitimin amacı işsizliği azaltmak. İşyerlerine taleplerine göre işçi veriyoruz. 6 aylık çalışma sonrasında firma işçi alımı yapmazsa 1 yıl boyunca işbaşı eğitimi programını uygulayamıyor. 6 aylık maaşını biz veriyoruz. Genel sağlık sigortasını ödüyoruz ve günlük 38.48 TL maaş veriyoruz. İş yeri bu kişileri yüzde 20 istihdam garantisi ile çalıştırıyor. İşbaşı eğitimine şu ana kadar Bin 200 kişi böyle işe girdi. Bir yıldır devam eden bu sistemde genelde küçük ölçekli iş yerleri bu gibi işçileri alıyor. Yıl sonuna kadar hedefimiz 3 Bin 150 kişiyi işe yerleştirmek. Bu projeye katılmak için kuruma kayıtlı olmak, işsiz olmak ve 15 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor” diye konuştu.

GÖLCÜK TERSANESİ İŞÇİ ALIMI YAPACAK

Gölcük Tersane Komutanlığından duyuru 5 daimi engelli personel alımı yapacak İŞKUR üzerinden 5 daimi engelli personel alımı yapacağını duyurdu. Aranan meslek grupları aşçı, inşaat ve boya-badana olarak belirtildi. Adaylardan yapılan seçme ve değerlendirmeler (sınav) sonucu işe başlatılacak olanlar boyacı badanacı, aşçı ve inşaat mesleğinde çalıştırılacaktır. Lise ve dengi okul mezunlarının ilgili mesleğin niteliğini taşıyan okul bölümlerinden mezun olması gerekmektedir. Belirtilen okul bölümleri dışında kalıp da M.E.B. onaylı kalfalık veya ustalık belgesine sahip olan adaylarda başvuru yapabileceklerdir.

Yalakdere'sin de ölen balıklar ve dereden akan su incelemeye alındı.

Büyük küçük yüzlerce balığın öldüğü deredeki kirlilik nedeniyle balıkların zehirlendiği tahmin ediliyor. Karamürsel Validere Köprü Modüler Atıksu Arıtma Tesisinden Yalakdere’ye su bıraktığını daha sonra derenin önce kokmaya başladığını daha sonra da balıkların öldüğünü gördüklerini iddia eden vatandaşlar tedirginlik yaşadılar. Yaşanan toplu balık ölümlerinin ardından hareket geçen Karamürsel Tarım İlçe Gıda Tarım ve Hayvancıl

Karamürsel'de Dereler zehirlendi'mi ? Balıklar Neden Ölüyor ?

Karamürsel Yalakdere’de Esrarengiz Balık Ölümleri Karamürsel Yalakdere’de yaşayan balıklar esrarengiz bir şekilde öldü. Balıkların bir anda ölümü ve suyun aniden renk değiştirerek pis bir koku yayılması vatandaşı endişelendiriyor. Balık tutulan, hayvanların susuzluğunu gideren dereyi balık ölüleriyle kahverenginde gören vatandaşlar, ‘Yetkililerden yardım bekliyoruz" dediler.