Meb Haberleri

Meb Haberleri

Öğretmenevi Resepsiyonist Olarak Katılın – Hemen Başvurun!

 Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Karamürsel Öğretmenevi'ne resepsiyon görevlisi alımını duyurdu. İdeal adayın lise mezunu olması, mükemmel iletişim becerilerine sahip olması, Microsoft Office programlarına hakim olması ve iyi derecede İngilizce bilmesi gerekir. Bu makale, başvuru süreci, gereksinimler ve pozisyon için beklentiler hakkında ayrıntılı bilgi sağlayacaktır.

Ülke genelinde 13 Şubata kadar tüm okullar tatil edildi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: "Tüm Türkiye'de okullarımızı 13 Şubat'a kadar 1 hafta tatil ediyoruz." AYRINTILAR GELİYOR...

Son Dakika MEB duyurdu: Liselerde sınavlara yeni düzenleme

MEB duyurdu: Liselerde sınavlara yeni düzenleme Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, liselerdeki sınavlara ilişkin yeni düzenlemeyi duyurdu.

MEB'den ortaokullarda yüz yüze sınav açıklaması

MEB; Kovid-19 riski yüksek/çok yüksek illerde ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflarda 26 Mart'tan sonraki sınavlar 3 Mayıs'tan itibaren yapılabileceğini duyurdu.

Son dakika… Uzaktan eğitim 22 Ocak’a uzatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, daha önce 4 Ocak'a kadar yapılacağı açıklanan uzaktan eğitimin 22 Ocak'a kadar devam edeceği belirtildi.

500 bin tablet dağıtımı başvurusu nasıl yapılır ve şartları neler?

500 bin ücretsiz tablet dağıtımı hakkında son dakika haberi! Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle seyreltilmiş uygulamalarla yüz yüze ve uzaktan sürdürülecek hibrit eğitim modelinde, öğrencilere destek olmak amacıyla 500 bin tabletin öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtımına önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak.

Kocaeli'de 815 öğretmenin yeri değişti! İşte tam liste

İl içi atama başvuruları kapsamında Kocaeli’de 815 öğretmenin yeri değişti.

Okullar ne zaman ve nasıl açılacak? Bakan Selçuk açıkladı!

Okulların açılması için geri sayım başladı. Milyonlarca veli ve öğrenci okulların ne şekilde açılacağı ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor.

Adım adım uzaktan eğitim: EBA şifresi alma ve yeni hesap oluşturma!

Türkiye genelinde uzaktan eğitim yarın itibarı ile başlayacak. Öğrenciler, MEB tarafından geliştirilen EBA ile uzaktan ve online eğitim görerek derslerinden geri kalmayacak.

28 Ekim Pazartesi okullar tatil mi?

29 Ekim 2019 Salı günü ülke genelinde Cumhuriyet Bayramı olarak kutlanacak. Cumhuriyet Bayramı’nın resmi tatiller içerisinde olması nedeniyle Salı günü kamu kurumlarında işlem yapılamayacak.

Karneler değişiyor mu? iddiasına Bakanlık'tan açıklama

SON DAKİKA HABERİ: Bakanlık'tan yapılan açıklamada éMedyaya yansıyan “Öğrenci karneleri değişiyor” başlıklı haberde yer alan çalışma, henüz inceleme ve değerlendirme aşamasındadır.

İlk ara tatil ne zaman? (MEB 2019-2020 takvimi)

2019-2020 eğitim ve öğretim yılında öğrenciler Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un duyurduğu bilgiye göre senede 4 defa tatil yapacak. Peki 15 tatil ne zaman

ÇOK ÖNEMLİ! MİLLİ EĞİTİM BAKANI TEK TEK AÇIKLADI!

Milli Eğitim Bakanı tek, tek açıkladı! Yeni ortaöğretim lise modeli nedir? Yeni eğitim sistemi ders sayısı kaç olacak? Yeni eğitim sistemi dersleri, tatil günleri.

MEB'den liselere yeni model!

Milli Eğitim Bakanlığı lise öğretimini baştan şekillendirecek yeni model çalışmalarında sona yaklaştı. Bakanlığın, mart ayında açıklamaya hazırlandığı yeni modelde, liselerde ders saatleri azalırken

MEB'den tatil açıklaması

Öğrencilerin ve velilerin merak ettiği yılbaşı günü okullar tatil mi, sorusuna Millli Eğitim Bakanlığından açıklama geldi.

MEB’den “Liseler 3 yıl mı oluyor?” haberleri hakkında açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, “Liseler 3 yıl mı oluyor?” başlıklı haberlerin içeriiklerindeki bilgilerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi

MEB'den müjde! Paralı yatılı kalkıyor, burs her ay verilecek

Son Dakika MEB, ihtiyaç sahibi öğrencilere 3 ayda bir yaptığı burs ödemesi ve paralı yatılı okullarla ilgili düzenlemeler yapacak. Buna göre; MEB

MEB'den "açıköğretim kurumları sınavları" açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB), açıköğretim kurumları sınavlarına 4'ten fazla ders için giren adayların cevap kağıtlarında, teknik bir hatadan dolayı eksik kodlama alanı ayrıldığı bildirildi.

Son Dakika Fatura ve fiş düzenlemeyenlere ceza

Meclis'te kabul edilen torba yasayla fatura ve fiş düzenlemeyenlere ceza geliyor. Belge başı 240 liradan aşağı olmamak üzere, bu belgelere yazılması gereken meblağın veya meblağ farkının

Nitelikli lise yok! Fakat inşaat sektöründe çok ilerdeyiz!

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in açıkladığı listeye göre Karamürsel'de nitelikli lise yok.

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 nolu Şube Başkanlığı basın açıklaması

Değerli Kamuoyu ve saygıdeğer basın mensupları: MEB nın öğretmenlerle olan savaşının bu yeni bölümünde paylaşılan fragmana bakarsak

Kocaeli genelindeki okullar için 200 güvenlikçi alınacak

Kocaeli’nin 12 ilçesindeki okullarda çalıştırılmak üzere 200 güvenlik görevlisi alımı yapılacak...

2017 - 2018 Okullar ne zaman açılıyor? Eylül ayının kaçında?

(MEB) 2017 - 2018 okulların başlama tarihini kesin olarak bildirdi. Milyonlarca öğrenci yaz tatiline girmesiyle birlikte okullar ne zaman açılacak sorusunu sormaya başlamıştı.

MEB'den Öğretmenlere Bayram Müjdesi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Ramazan Bayramı sonrası öğretmenlerin idari izinlerinin uzatıldığı bildirildi.

Karamürsel Emniyet'in 1 Ayda kestiği ceza dudak uçuklattı

Karamürsel’de yaklaşık bir ayda gerçekleştirilen 2 bin 609 aracın kontrol edildiği denetimlerde, kuralları ihlal eden sürücülere toplamda oldukça yüksek meblağda bir para cezası kesildi.

Bakan açıkladı: Cezalar arttırılıyor!

Verilen cezaların, kademeli olarak daha da arttırılması, cezaların ağırlaştırılmasına yönelik tasarının Başbakanlıkta olduğunu söyledi.

Özel Okuların Yüksek Ücretlerine Devletten Engel

Milli Eğitim Bakanlığı velilerden gelen yoğun şikayetler üzerine harekete geçti.

Annelere 1500 Lira devlet Desteği- Detaylar Haberimizde

0-2 yaş arası çocuğu olan annelere devlet desteği sürüyor.

20 bin öğretmen ataması kontenjan dağılımı ve atama takvimi belli oldu!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin kontanjan dağılımı ve atama takvimini yayınladı