Darıca Öcalan posteri gerilimi

Başbakan Davutoğlu'nun 'Kobani'ye selam ediyorum' açıklamalarının ardından Kocaeli'nin Darıca İlçesi'nde bir grup HDP'li parti binasına Abdullah Öcalan poster ve pankartları astı. Asılan pankart ve posterler ilçede büyük rahatsızlığa yol açarken, HDP ilçe binasına yürümek isteyen vatandaşlar zor sakinleştirildi. MHP Darıca İlçe Teşikalatı ile Ülkü Ocakları durumu polise bildirirken, Osmangazi Mahallesi'ne giden polis pankart ve posterleri indirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Başbakan Davutoğlu’nun ‘Kobani’ye selam ediyorum’ açıklamalarının ardından Kocaeli’nin Darıca İlçesi’nde bir grup HDP’li parti binasına Abdullah Öcalan poster ve pankartları astı.

 

Asılan pankart ve posterler ilçede büyük rahatsızlığa yol açarken, HDP ilçe  binasına yürümek isteyen vatandaşlar zor sakinleştirildi.

 

MHP Darıca İlçe Teşikalatı ile Ülkü Ocakları durumu polise bildirirken, Osmangazi Mahallesi’ne giden polis pankart ve posterleri indirdi.

Öcalan posterlerinin indirilmesiyle ilçede durum normale dönerken, MHP Darıca İlçe Başkanı Kürşat Demir, “Darıca sahipsiz değil. Sahipsiz sananlar çok büyük bir hata yapar” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN