Akpınar'da Cami var, Cemaat var, İmam yok!

Karamürsel'de Cami var, Cemaat var, İmam yok! Karamürsel Akpınar Mahallesinde cami var, cemaat var, imam için lojman var, imam yok.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İlçemize 12 kilometre uzaklıktaki bulunan 17 hanelik Akpınar Mahallesinde 2002 yılında yapılan Akpınar Camiinde yaklaşık 3 aydan bu yana imamın olmaması nedeniyle ‘Cuma namazlarını kılamıyorlar’.

 

3 ay öncesine kadar bir imamları olduklarını ancak 3 ay önce mevcut imamlarının başka mahalleye tayin olmasının ardından şu ana kadar imam atanmaması nedeniyle 3 aydır Cuma namazlarını kılamadıklarını, bu gidişle Ramazan ayında teravih namazını da kılamayacaklarından yakınan mahalle halkı şu ana kadar bir cenazemiz olmadı, bir cenazemiz olmuş olsa cenazemizi kaldıracak imamımız dahi yok, herhalde ithal imam gelip cenazemizi kaldıracak diyen mahalle halkı, ‘bu gidişle Ramazan’da teravih namazımızı da kılamayacağız’ diyerek, camimiz var, cemaatimiz var, ve de imam için lojmanımız var ama imamımız yok diyerek ilçe müftülüğünden bu konuda bir an önce imam atanmasını istediler.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN