Karamürsel'de hayatını sürdüren,Muzaffer Akgün hayatını kaybetti.

Muzaffer Akgün hayatını kaybetti Emekli olduktan sonra Karamürsel’de hayatını sürdüren, Türkiye'de ilk Altın Plak ödüllü sanatçısı, türkülerin anası olarak anılan Muzaffer Akgün (86) hayatını kaybetti.

Karamürsel'de hayatını sürdüren,Muzaffer Akgün  hayatını kaybetti. Karamürsel Haber

Muzaffer Akgün hayatını kaybetti

 

Emekli olduktan sonra Karamürsel’de hayatını sürdüren, Türkiye'de ilk Altın Plak ödüllü sanatçısı, türkülerin anası olarak anılan Muzaffer Akgün (86) hayatını kaybetti.

 

Emekli olduktan sonra Karamürsel’de hayatını sürdüren, Türkiye'de ilk Altın Plak ödüllü sanatçısı, türkülerin anası olarak anılan Muzaffer Akgün (86) hayatını kaybetti.

 

Emekli olduktan sonra Kocaeli’nin Karamürsel ilçesine yerleşen ve burada hayatını sürdüren Muzaffer Akgün rahatsızlığı nedeniyle, tek evladı olan kızı Feryal Akgün’ün yaşadığı İstanbul Nişantaşın’daki evinde tedavi görüyordu. Akgün, bugün saat 14.00 sıralarında kızının evinde hayatını kaybetti.

Muzaffer Akgün’ün cenazesi Salı günü öğlen namazına müteakip İstanbul Teşvikiye caminden alınarak Zincirlikuyu mezarlığında toprağa verilecek.

 

MUZAFFER AKGÜN KİMDİR?

1930'da İstanbul'da doğdu. Ankara'da bulunan İsmet Paşa Kız Enstitüsü'nü bitirdi. Sanat hayatına, Şerif İçli'nin teşvikiyle sınavına girip kazandığı Ankara Radyosu'nda başladı (1946). Sonra İstanbul Radyosu kadrosuna geçti. Dönemin en önemli halk müziği yorumcularından biri olarak. Büyük gazinolarda assolist olarak çalıştı. Boş Beşik, Soytarı, Gurbet Türküsü filmlerinde rol alan Muzaffer Akgün, emekli olduktan sonra birçok televizyon programına katılarak türkülerimizi icra etti. Akgün, Türkiye'de ilk Altın Plak ödülü alan sanatçı olarak biliniyordu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet
avea fatura ödeme- kredi kartı ile elektrik faturası ödeme elektrik faturası ödeme -TTNET fatura ödeme-kredi kartı ile avea fatura ödeme-Vodafone borç ödeme kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme fatura öde ttnet fatura ödeme d-smart fatura ödeme vodafone borç ödeme avea borç ödeme