Süleyman Demirel hayatını kaybetti !

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in saat 02.05'te solunum yolu enfeksiyonu ve kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi. 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in hayatını kaybettiği Özel Ankara Güven Hastanesi yazılı açıklamada bulundu. Özel Ankara Güven Hastanesi'nin yaptığı yazılı açıklama şöyle: "Sayın 9.Cumhurbaşkanımız Süleyman DEMİREL, 13 Mayıs 2015 tarihinde böbrek yetmezliği , kalp yetmezliği ve akut solunum yolları enfeksiyonu sebebiyle hastanemize yatırılmıştır. Takip eden günlerde sağlık durumu giderek ağırlaşmış ve tedavileri devam etmekte iken, 16/06/2015 tarihinde solunum ve kalp fonksiyonlarında ileri derece kötüleşme olmuştur. Yapılan tüm girişimlere rağmen cevap alınamamış, 17/06/2015 saat 02.05 'de hayatını kaybetmiştir. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk Milletine baş sağlığı dileriz."

Süleyman Demirel hayatını kaybetti ! Karamürsel Haber

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in saat 02.05'te solunum yolu enfeksiyonu ve kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in hayatını kaybettiği Özel Ankara Güven Hastanesi yazılı açıklamada bulundu.

Özel Ankara Güven Hastanesi'nin yaptığı yazılı açıklama şöyle: 

"Sayın 9.Cumhurbaşkanımız Süleyman DEMİREL, 13 Mayıs 2015 tarihinde böbrek yetmezliği , kalp yetmezliği ve akut solunum yolları enfeksiyonu sebebiyle hastanemize yatırılmıştır.

Takip eden günlerde sağlık durumu giderek ağırlaşmış ve tedavileri devam etmekte iken, 16/06/2015 tarihinde solunum ve kalp fonksiyonlarında ileri derece kötüleşme olmuştur. Yapılan tüm girişimlere rağmen cevap alınamamış, 17/06/2015 saat 02.05 'de hayatını kaybetmiştir.

Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk Milletine baş sağlığı dileriz."

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in hayatını kaybetmesinin ardından özel doktoru Aylin Cesur, Özel Ankara Güven Hastanesi'nin önünde açıklamada bulundu. 

Yaklaşık 20 yıldır Süleyman Demirel'in özel doktoru olan ve açıklama yaparken gözyaşlarına hakim olamayan Aylin Cesur, " Ömrünü demokrasi ve kalkınma adamış Türkiye sevdalısı, büyük Türkiye davasının kahramanı, büyük lider, bugünkü Türkiye'nin mimarisinde büyük pay sahibi. Yürüdüğünüz yolda, içtiğiniz suda, kullandığınız elektrikte, okudunuz okulda, şu hastanelerde, barajlarda, havaalanlarında unutulmaz izler bırakan Sayın Cumhurbaşkanımızı saat 02.05'te maalesef hakkın rahmetine uğurladık. Çok üzgünüz. Kendisinin tüm sevenleri ve tüm Türkiye halkıyla acısını paylaşıyorum. 20 senesindir her günü beraber geçirmiş birisi olarak bize öğrettiği hedefler doğrultusunda devam edeceğiz. Kendisinin selamıyla herkese onun adına seslenmek istiyorum, herkesi sevgiyle saygıyla selamlıyorum" dedi.

Güven Hastanesi ve dışardan destek veren herkese teşekkür eden Cesur "Durumu hakkında açıklama yapacaktım. Sayın Cumhurbaşkanımızın hem yaşı, hem de mevcut bulunduğu bir takım hastalıkları vardı, Çok uzun yıllardır takip ettiğimiz. Kendisi çok uyumlu ve her konuda olduğu gibi bu konuda da her zaman ilmin gerektirdiği her şeye saygı gösteren ve bize çok yardımcı olan birisiydi. Hem kendisini büyük gayretiyle, özverisiyle bizim birlikte kurduğumuz bir sağlık ordusuyla bugüne kadar enfeksiyonla mücadeleyi başarıyla sonuçlandırdık" diye konuştu.

Akşam yemeğini Demirel ile birlikte yediklerini söyleyen Cesur, "Son dakikaya kadar bilinci açık olan Sayın Demirel vakur, mutlu ve huzurlu bir şekilde hayata veda etti" dedi.

Güven Hastanesi Etik Kurulu Başkanı Tevfik Ali Küçükbaş ise " 9. Cumhurbaşkanı Demirel 13 Mayıs'ta akut solunum enfeksiyonu nedeniyle hastanemize geldiler. Tedavilerini devam ettirdik bu süre içinde. Enfeksiyonun vermiş olduğu zorlu etkilerin neticesinde maalesef kendilerini sabahın erken saatlerinde kaybetmiş bulunuyoruz. Çok uzun zamandır kendisini bilen tanıyan hastalıklarını yakından takip eden ve … bir ekip tarafından tedavileri sürdürüldü. Elden gelen tüm gerekli tedaviler, bakımlar en iyi şekilde yapıldı. Ancak maalesef yaşamlarını daha uzun sürdürme fırsatı bulamadık. Ailesine, yakınlarına ve Türk milletine baş sağlığı diliyoruz" diye konuştu.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet
avea fatura ödeme- kredi kartı ile elektrik faturası ödeme elektrik faturası ödeme -TTNET fatura ödeme-kredi kartı ile avea fatura ödeme-Vodafone borç ödeme kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme fatura öde ttnet fatura ödeme d-smart fatura ödeme vodafone borç ödeme avea borç ödeme