Prof. Dr. Sadettin Hülagü I.Ulusal Barbaros Denizcilik Kongresine Katıldı

Karamürsel İlçesi'nde gerçekleştirilen kongrenin açılışında Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, yüksekokulu yaptıran ve bir süre önce yaşamını yitiren dünya ve olimpiyat şampiyonu güreşçi Gazanfer Bilge'nin eşi Yıldız Bilge, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Özcan Gündoğdu, denizcilik sektörünün temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Prof. Dr. Sadettin Hülagü I.Ulusal Barbaros Denizcilik Kongresine Katıldı Eğitim

 Prof. Dr. Sadettin Hülagü Karamürsel'de Konferansa Katıldı

İlçemiz'de gerçekleştirilen kongrenin açılışında Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, yüksekokulu yaptıran ve bir süre önce yaşamını yitiren dünya ve olimpiyat şampiyonu güreşçi Gazanfer Bilge'nin eşi Yıldız Bilge, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Özcan Gündoğdu, denizcilik sektörünün temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü açılışta yaptığı konuşmada, 3 tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye'de denizcilik kültürünün zayıf olduğunu belirterek şöyle dedi:

"Geçmişimize baktığımızda aslında ecdadımızdan gelen bilgi birikimimiz mevcut. Ayrıca ülkemizdeki ithalat ve ihracatın yüzde 90'nının denizyolu ile yapıldığını düşünürsek, ne kadar önemli bir sektör olduğu ortaya çıkmış oluyor."

Denizcilik sektöründe iş olanağının da fazla olduğunun altını çizen Prof. Dr. Hülagü, şu an yüksekokul olarak eğitim veren Yıldız Bilge Barbaros Denizcilik Yüksekokulu'nu fakülteye dönüştürmek istediklerini belirtti.

Türkiye'deki denizciliğin gelişebilmesinin anahtarının birlikte çalışmaktan geçtiğini belirten Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Gündoğdu ise, "İlimiz denizcilik konusunda stratejik bir öneme sahip. Biz üniversite olarak sektöre en iyi şekilde katkı sunma gayreti içerisindeyiz" dedi. Gazanfer Bilge'yi de anan Prof. Dr. Gündoğdu, Yıldız Bilge ile birlikte üniversiteye yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür etti.

Yıldız Bilge, Deniz Ticaret Odası Kocaeli Temsilcisi Vedat Doğusel, Kocaeli Liman Başkanı İlker Tuncer ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İç Sular Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Cem Erdem'in yaptıkları konuşmalardan sonra oturumlara geçildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet
avea fatura ödeme- kredi kartı ile elektrik faturası ödeme elektrik faturası ödeme -TTNET fatura ödeme-kredi kartı ile avea fatura ödeme-Vodafone borç ödeme kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme fatura öde ttnet fatura ödeme d-smart fatura ödeme vodafone borç ödeme avea borç ödeme