Karamürsel Devlet Hastanesi engelleri kaldırdı

Karamürsel Devlet Hastanesi’nde çalışan personel ‘’Sessiz Sağlık’’ projesi ile işitme engelli vatandaşlarımızı daha iyi anlayabilmek, onlarla sağlıklı iletişim kurabilmek için işaret dili öğrenmeye başladı.

Karamürsel Devlet Hastanesi engelleri kaldırdı Sağlık

Karamürsel Devlet Hastanesi’nde çalışan personel ‘’Sessiz Sağlık’’ projesi ile işitme engelli
vatandaşlarımızı daha iyi anlayabilmek, onlarla sağlıklı iletişim kurabilmek için işaret dili öğrenmeye
başladı. İşaret dili tercümanı Sevilay Çelik tarafından, mesai saatleri dışında haftada iki gün verilen eğitim 06
Şubat 2018 tarihinde başladı. Hem eğitmen hem de çalışanların gönüllü olarak katıldığı eğitim
oldukça verimli geçiyor.

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Reyhan Çimşir, ‘’Karamürsel Devlet Hastanesi çalışanları olarak Sessiz Sağlık Projesini başlatmış bulunuyoruz. Bu projedeki amacımız işitme engelli hastalarımızın
sessizliğine ses olmak, alacakları sağlık hizmetinde onları doğru yönlendirmektir. İşitme engelli bireyleri anlayabilmek için doğru iletişim kurmak gerektiği düşüncesinden yola çıkarak işaret dili öğrenmeye karar verdik. Bu projede doktor, hemşire, ebe, diyetisyen, fizyoterapist, temizlik ve veri giriş elemanlarımız ile sessiz bir yolculuğa çıktık.

Bu yolculukta yanımızda ve bize destek olan herkese teşekkür ederiz’’ diyerek eğitimleri tüm personele yaymayı planladıklarını belirtti. İşaret Dili Tercümanı Sevilay Çelik, bu projede yer almaktan mutlu olduğunu belirterek ‘’ amacımız işitme engelli vatandaşlarımız hastaneye başvurduklarında karşılarında onları doğru anlayacak personel ile karşılaşması, kendilerini rahatça ifade etmeleri. Bu durum onları çok mutlu edecektir’’dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

HABEROLDUN.COM SON DAKİKA OKU

CANLI ANLIK HABER AKIŞI

Haber Scripti: Medya İnternet