VATANDAŞIN SORUNLARINI GÖRMEZDEN GELEMEYİZ!

Karamürsel Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyesi ve sözcüsü, Ahmet Çalık Karamürsel Belediyesi'nde düzenlenen 2018 Şubat Ayı Meclis toplantısı'nda ilçemiz halkını çok yakından

VATANDAŞIN SORUNLARINI GÖRMEZDEN GELEMEYİZ! Siyaset

Karamürsel Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyesi ve sözcüsü, Ahmet Çalık Karamürsel Belediyesi'nde düzenlenen 2018 Şubat Ayı Meclis toplantısı'nda ilçemiz halkını çok yakından ilgilendiren ve büyük önem taşıyan konuları tekrar gündeme getirerek bir dizi soru önergesi verdi.

 

KARAMÜRSEL BELEDİYE MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

06.02.2018

KONU: İlçemiz içindeki üstgeçitlerde iyileştirme yapılması hakkında

İlçemizin içinden geçmekte olan D-130 karayolu sebebiyle kentimiz yolun altı ve üstü şeklinde bölünmüş durumdadır. Vatandaşlarımızın D-130 karayolunu güvenli ve rahat bir şekilde geçebilmesi için yapılmış olan üst geçitlerimiz bu amacı tam olarak karşılayamamaktadır. Üst geçitleri kullanamayan vatandaşlarımız üst geçitlerin dibinden karayolunu geçmeye çalışmaktadır. Bu durum hem yaya güvenliğini, hem de sürücü güvenliğini riskli hale getirmektedir.

Daha önce de bu meclisimizde çeşitli defalar gündeme getirmiş olduğumuz gibi özellikle İlçe Jandarma komutanlığı önündeki ve eski İznik yolu girişinde bulunan üst geçitlere mutlaka ve acilen yürüyen merdiven yapılarak yaşlılarımızın, engellilerimizin, hastalarımızın, bebek arabası, pazar arabası taşıyan vatandaşlarımızın bu üst geçitleri rahatça kullanabilmesinin sağlanmasını talep ediyoruz.

.......................................................................................................................

 

KARAMÜRSEL BELEDİYE MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

06.02.2018

KONU: 5393 Sayılı Belediye Yasasının 26.Maddesinin 2.Fıkrası Ve Belediye Çalışma Yönetmeliğinin 11.Maddesinin 2.Fıkrası Uyarınca Soru Önergemizin Sunulmasıdır.

Çevre Ve Şehircilik bakanlığı 2 ay kadar önce sürdürülebilir performanslı kentsel dönüşüm yönetmeliğini açıkladı ve bu konu ile ilgili gazetelere, televizyonlara açıklamalar yaptı.

Bu kapsamda tüm Türkiye de 99 deprem yönetmeliğinden önce inşa edilmiş 13.000.000 bağımsız konut biriminin yarısı olan 6.500.000 konutun kentsel dönüşüm yoluyla 2023 yılına kadar yenilenmesi planlanmaktadır.

SORULAR :

1) Bu konu ile ilgili İlçemiz sınırları içinde Belediyemizce yapılmakta olan bir hazırlık veya çalışma var mıdır?

CHP KARAMÜRSEL BELEDİYE MECLİS GRUBU ADINA

BELEDİYE MECLİS ÜYESİ

AHMET ÇALIK

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

HABEROLDUN.COM SON DAKİKA OKU

CANLI ANLIK HABER AKIŞI

Haber Scripti: Medya İnternet