Karamürsel'de şahin timi göreve başladı

Karamürsel'in en büyük sorunlarından biri olan trafik sorununa, Karamürsel Emniyet Müdürü, Okan Tekin tarafından özel kurulan motosikletli "ŞAHİN" ekibi ile çözüm getirildi.

Karamürsel'de şahin timi göreve başladı Polis

Karamürsel'in en büyük sorunlarından biri olan trafik sorununa, Karamürsel Emniyet Müdürü, Okan Tekin tarafından özel kurulan motosikletli "ŞAHİN" ekibi ile çözüm getirildi. Karamürsel Emniyet Müdürü, Okan Tekin ilçeye atandığı günden bu yana özellikle engelli vatandaşların araçlarını bırakması gereken engelli park yerlerinin, engelli olmayan vatandaşların araçlarının bırakılmasının önüne geçmek için verdiği büyük emekler karşılığını buldu.

Karamürsel Emniyet Müdürü Okan Tekin, ‘İlçemizin en önemli meselelerinden biri trafik. Bunu geldiğim günden beri arkadaşlarımızla sohbetlerimizde dile getiriyoruz. Emniyet güçleri olarak trafik meselesinin çözümüne katkıda bulunmak için arkadaşlarımız çalışmalar yaptık. İlçemizde motosikletli timlerinin daha etkili olarak faaliyete geçmesi için bir proje gerçekleştirdik. Bu çalışmalar sonucunda motosikletli şahin timi oluşturarak Karamürsel’de motorize ‘şahin’i uygulamaya soktuk.

YAKA KAMERALARI TANITILDI

‘Park halindeki araçlarımız vatandaşlarımızı zor durumda bırakabiliyordu. Trafik ekipleri araçlarının düzeni sağlaması güçtü. Otomobille sağlayamadığımız güvenliği ‘Şahin’ diye tabir ettiğimiz motosikletimiz ve görevli arkadaşlarımızla birlikte başta iki ana caddemiz olmak üzere hızlı ve seri bir şekilde trafik aksatılmadan herkesin istediği yere zamanında ulaşmasını sağlayacak. Kimsenin hakkına zarar vermeden trafik akışını sağlamak için bu motorumuz görevlendirildi. Şu anda bir adet inşallah bu motorların devamı gelir. İlçemizdeki şu aralar en önemli sorunlardan biri olan trafik düzenlenmesini sağlanması anlamında önemli katkı sağlayacağına inanıyorum. İnşallah bundan sonra daha rahat bir trafik düzeni olur’ dedi.Ayrıca Şahin timinde görevli Trafik Başpolisi Muhsin Terzi’nin kullanacağı yaka kameraları tanıtıldı. Görüntü ve sesli kayıt yapma özelliği bulunan kameralar sayesinde polis ile sürücüler arasında yaşanabilecek olası bir olumsuzluğu karşı görüntü kaydının delil olarak kullanılabileceği belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Abuzer Gaffar Selcuk @Trafik

03 Şubat 2018 11:52

Trafik konusunda geldiğini günden beri göstermiş olduğunuz karali tutumunu karamursel halki olarak takdire sayandir özellikle motor araba eksöz sesi herkesin rahatsız etmişti şahsın nezdinde tüm EMNİYET GÜÇLERİ MİKE teşekkür. Ediyoruz

HABEROLDUN.COM SON DAKİKA OKU

CANLI ANLIK HABER AKIŞI

Haber Scripti: Medya İnternet