Karamürsel'de kahramanlar anıldı

Karamürsel Cumhuriyet Halk Partisi ilçe binasında anlamlı bir program düzenlendi. Programda konuşan Karamürsel CHP İlçe başkanı Ali Kara

Karamürsel'de kahramanlar anıldı Siyaset

Karamürsel Cumhuriyet Halk Partisi ilçe binasında anlamlı bir program düzenlendi. Programda konuşan Karamürsel CHP İlçe başkanı Ali Kara , Mumcu ve Okkan’ın karanlık güçler tarafından katledilmesini nefretle kınadıklarını söyleyerek, “25 yıl önce yitirdiğimiz Uğur Mumcu ve yine 15 yıl önce yitirdiğimiz Gaffar Okkan’ı özlemle anıyoruz. Yaşamlarının en güzel döneminde kahpece pusuya düşürülerek öldürülen Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan'ın karanlık güçler tarafından katledilmesini nefretle kınıyoruz” dedi.

ÇOK SAYIDA KİŞİ KATILDI

Karamürsel Cumhuriyet Halk Partisi ilçe yönetimi, kadın kolları ve gençlik kolları tarafından hazırlanan programa çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

‘Uğur Mumcu tamamen bağımsızlıktan yanaydı’ diyen Kerman, “Uğur Mumcu laikti. Çıkar çevrelerinin baş düşmanı ve emekçi ezilenlerin savunucuydu. Türkiye Cumhuriyetini bölüp parçalamak ve orta çağ karanlığına sürüklemek isteyenler ile yılmadan.usanmadan savaştı. Bu nedenle kundaklanmak istendi” dedi.

Afrin operasyonuna da değinen Başkan Kara, “Bugün emperyal güçlere karşı Afrin’de başarı ile savaşan kahraman Mehmetçiğimize candan başarılar diliyoruz. Vatanın bütünlüğü için şehit düşen kahraman evlatlarımızı saygıyla anıyoruz” diyerek katılan herkese teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

HABEROLDUN.COM SON DAKİKA OKU

CANLI ANLIK HABER AKIŞI

Haber Scripti: Medya İnternet