Karamürsel'de korkutan olay

Kocaeli Karamürsel'de geçtiğimiz gün yapılan bir harfiyat çalışması sırasında arsanın yan tarafında bulunan binanın istinat duvarı çöktü ve binanın altının bir bölümü boşaldı.

Karamürsel'de korkutan olay Bölgesel

Kocaeli Karamürsel'de geçtiğimiz gün yapılan bir harfiyat çalışması sırasında arsanın yan tarafında bulunan binanın istinat duvarı çöktü ve binanın altının bir bölümü boşaldı.
Olay geçtiğimiz gün  4. Temmuz mahallesi 101. Cadde üzerinde bulunan bir apartmanda meydana geldi. Yapımı yeni biten bir sitenin en alt bölümünde bulunan apartmanın alt tarafına yeni bir inşaat yapmak için harfiyat çalışması başlatıldığı bildirildi.
Harfiyat çalışması sırasında arsanın üst tarafında bulunan binanın istinat duvarının çöktüğü ve binanın bir bölümünün alt tarafından toprak kayması olduğu bildirildi.
Apartmanın istinat duvarının yıkılması ve altının bir bölümünün boşalması sonrası apartmanın kayan tarafının ön kısmına kazıklar çakılarak kaymanın engellenmesinin durdurulduğu bildirildi.

Karamürsel Belediyesi Uyuyor

Bunca yaşanan olay sonrası Karamürsel Belediyesi ekiplerinin olaya hiç bir şekilde müdahale etmemesi, çevrede bir güvenlik önlemi almaması, doğacak herhangi bir kaza için tedbir alınmaması vatandaşı çok huzursuz ettiği bildirildi.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Heddam @Yanlış teşhis

04 Ocak 2018 04:12

Parsel içinde yer alan hiçbir imalata belediye müdahil olmaz öncelikle bu detayı düzeltelim.Gelelim söz konusu sıkıntının sebebine.Bunun da musebbibi her 2 parselde uygulanan projelerin zemin etüdünü yapan mühendis arkadaşdır.Zira doğru parametreleri belirleyip ona göre projelendirse bu sıkıntılar yaşanmayacaktı.Bu da bahtı kara mürselin bir başka şanssızlığı.

HABEROLDUN.COM SON DAKİKA OKU

CANLI ANLIK HABER AKIŞI

Haber Scripti: Medya İnternet