KOÜ Barbaros Denizcilik'in Kariyer Günleri

KOÜ Barbaros Denizcilik'in Kariyer Günleri Güz Dönemi Kariyer günleri kapsamında 23 Aralık 2014 Salı günü saat 11.00'da Vira Konferans Salonu'nda gerçekleşen oturumun konuğu Karamürsel MYO Mezunlar Derneği oldu.

KOÜ Barbaros Denizcilik'in Kariyer Günleri Karamürsel Haber

KOÜ Barbaros Denizcilik'in Kariyer Günleri

Güz Dönemi Kariyer günleri kapsamında 23 Aralık 2014 Salı günü saat 11.00'da Vira Konferans Salonu'nda gerçekleşen oturumun konuğu Karamürsel MYO Mezunlar Derneği oldu.

KOÜ Barbaros Denizcilik'in Kariyer Günleri Konuğu Karamürsel MYO Mezunlar Derneği Oldu

Kocaeli Üniversitesi Barbaros Denizcilik Kulübü tarafından düzenlenen Güz Dönemi Kariyer günleri kapsamında 23 Aralık 2014 Salı günü saat 11.00'da Vira Konferans Salonu'nda gerçekleşen oturumun konuğu Karamürsel MYO Mezunlar Derneği oldu.

Oturuma Karamürsel MYO Mezunları Derneği'nden Elektro Denizcilik şirketini temsilen Satış Müdürü Mutlu Yelten , Mira Marine firma sahibi Serhat Barış Türkmen ve Baytaş Tanker şirketini temsilen Personel Müdür Süleyman Cansoy katıldılar.

Barbaros Denizcilik Kulübü üyelerinden Ebru Aydoğdu, Barbaros Denizcilik Kulübü'nün 2014 yılında gerçekleştirdiği ve 2015 yılında gerçekleştirmek istediği etkinlikleri protokol , okul öğretmenleri ve öğrencilerine sundu. Elektro Denizcilik Satış Müdürü Mutlu Yelten sözlerine aslında buraya gelmelerinin kendileri açısından duygusal yüklü olduğundan bahsederek başladı.Kendisinin ve Mira Marin firma sahibi Serhat Barış Türkmen'in 1998 yılında, Karamürsel MYO farklı bir binaya taşınmadan önce şuan ki Barbaros Denizcilik Yüksekokul'un olduğu binada eğitim gördüklerinden bahsetti.

Derneklerini 2010 yılında kurulduğunu aslında hiç akıllarında olmamasına rağmen çalışma ortamında bir anda 7 tane Karamürsel MYO mezunu kişinin tesadüfi olarak aynı ortamda bulunması sonucu böyle bir ihtiyaç olduğunu düşündüklerini söyledi. Baytaş Tanker şirketini temsilen Personel Müdür Süleyman Cansoy sözlerine öğrencilerin bu sistem içerisinde gelişim ve farkındalık yaratabilme konusunda ne yapabilecekleri konusunda önerilerde bulunarak başladı.

Denizcilik eğitiminin son zamanlarda özellikle üniversitelerde büyük bir artış göstererek yeni Fakülteler ve MYO'ların açılmasının doğru olmadığını belirten Cansoy , sektörün yüzlerce kişiye ihtiyaç duyarken piyasada binlerce mezunun olması mezun olan kişilerin gönül verdiği meslekten vazgeçmek zorunda kaldığını söyledi. Mira Marine firma sahibi Serhat Barış Türkmen sözlerine her şeyden önemli olan şeyin sevdiğiniz ve isteyerek çalışacağınız bir mesleğe yönelinmesi olduğunu söyleyerek başladı.

Öğrenci yıllarından itibaren hedeflerin belirlenip bu doğrultuda farkındalık yaratabilecek durumlar üzerinde yoğunlaşılmasına dikkat çeken Türkmen, denizcilik sektöründe var olunmak isteniyorsa mutlaka yabancı dil'in bilinmesi gerektiği hususunda öğrencileri uyardı. Soru-cevap bölümünün ardından Elektro Denizcilik şirketini temsilen Satış Müdürü Mutlu Yelten'e , Mira Marine firma sahibi Serhat Barış Türkmen'e ve Baytaş Tanker şirketini temsilen Personel Müdür Süleyman Cansoy'a Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yasemin Nemlioğlu Koca tarafından plaket ve okulumuza özel atkı armağan edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet
avea fatura ödeme- kredi kartı ile elektrik faturası ödeme elektrik faturası ödeme -TTNET fatura ödeme-kredi kartı ile avea fatura ödeme-Vodafone borç ödeme kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme fatura öde ttnet fatura ödeme d-smart fatura ödeme vodafone borç ödeme avea borç ödeme