Manisa'da 5.1 şiddetinde ikinci deprem!

Merkez üssü Selendi olan ilk depremin ardından Şehzadeler ilçesinde de 4.9 büyüklüğünde deprem oldu. Kandilli Rasathanesi ise depremin şiddetini 5.0 olarak duyurdu.

Manisa'da 5.1 şiddetinde ikinci deprem! Bölgesel

Manisa bugün 104'üncü kez sallandı. Manisa'da ilki Selendi merkezli, 16:09 saatinde 4.9 şiddetinde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) meydana gelen ikinci depremin 17:12 sularında 4.9 büyüklüğünde merkez üssü Şehzadeler olarak meydana geldiğini bildirdi.


İLK DEPREMİN MERKEZ ÜSSÜ SELENDİ


Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan açıklamaya göre, saat 16.09'da meydana gelen ilk depremin merkez üssü Manisa'nın Selendi ilçesi.Yerin 5 km derinliğinde meydana gelen deprem, çevre il ve ilçelerde de hissedildi. Kandilli depremin şiddetini 5.0 olarak duyurdu.

AFAD'a göre 16.09'da Selendi'de meydana gelen ilk deprem 4.9. şiddetinde. Geniş bir bölgede hissedilen ve paniğe neden olan depremde ilk belirlemelere göre hasar ve yaralanan olmadı.


İKİNCİ DEPREMİN MERKEZ ÜSSÜ ŞEHZADELER


Merkez üssü Şehzadeler olan ve 17.12'de olan ikinci deprem ise,  Kandilli Rasathanesi'ne göre 5.1, AFAD'a göre ise 4.9 olarak ölçüldü.
 

İZMİR'DE HALK SOKAĞA DÖKÜLDÜ


Deprem İzmir, Uşak, Kütahya, Denizli, Bursa ve Çanakkale'de de hissedildi. İlk belirlemelere göre herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığı deprem sırasında halk sokağa döküldü.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

HABEROLDUN.COM SON DAKİKA OKU

CANLI ANLIK HABER AKIŞI

Haber Scripti: Medya İnternet