Karamürsel eski emniyet Müdürü Türkmen, beni o isimler yaktı dedi

Karamürsel ilçesinde emniyet amirliği yaptığı dönemde siciline düşük not verdiği personelin, kendisine iftira attığını savunan Türkmen, bu kişiden şikayetçi olduğunu belirtti.

Karamürsel eski emniyet Müdürü Türkmen, beni o isimler yaktı dedi Polis

Rize 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Abdurrahman Taşkın, Abdurrahim Türkmen, Ahmet Ali Şimşek, Emre Gökçen Ülger, Tolgay Karabulut, Uğur Varol, Emre Sarı ile tutuksuz yargılanan F.K ve E.İ. katıldı.

Tutuklu yargılanan Harun Solmaz'ın ifadesi ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla alındı. 

Duruşmada, iddianame ve savcılık ifadeleri okundu. İddianamede, meslekten ihraç edilen polis memurlarının ByLock ya da Eagle kullandıkları, örgüte finansal destek sağladıkları yer aldı. 

Sanıklardan Abdurrahman Taşkın, terör örgütü suçlamalarını kabul etmediğini ve ByLock kullanmadığını söyledi.

Türkmen ise örgütle alakası olmadığını söyledi.

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde emniyet amirliği yaptığı dönemde siciline düşük not verdiği personelin, kendisine iftira attığını savunan Türkmen, bu kişiden şikayetçi olduğunu belirtti. Türkmen, aynı personelin 4 ay önce iftira nedeniyle ceza aldığını iddia etti.

Sanıklardan Şimşek, ByLock programı bulunan telefon numarasının kendisine ait olmadığını, evinde çıkan örgüt elebaşı Fetullah Gülen'e ait CD'nin başkaları tarafından buraya konulduğunu öne sürdü.

Sanık Sarı da darbe girişimi gecesiyle birlikte üç gün aralıksız çalıştığını söyledi. Açığa alınma evrakına neden belirtilmediği için "şerh" düşüldüğünü anlatan Sarı, ByLock kullanıcısı olmadığı savundu.

Ülger ise darbe girişimi gecesi İkizdere İlçe Emniyet Amirliğinde vekaleten göreve gittiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Darbe gecesi İkizdere İlçe Emniyet Amirliğini arayarak, herkesin silahlarını alması ve kesinlikle teslim olmayacağımız talimatını verdim. Daha sonra ilçeye giderek hazır bulundum. Devletime bu zamana kadar hiçbir zararım olmadı. Hakkımda rapor hazırlayan polis, FETÖ'den tutuklandı. Rapor hazırlayan polis cezaevine düştükten sonra başkaları aracılığıyla benden helallik istedi.

Darbe gecesi gelen olursa 'İçeri kimseyi sokmayacaksınız' talimatını verdim. 'Paranızı çekin', 'Gelen olursa kesinlikle direnmeyin', 'Milleti sokağa dökmeyin, galeyana getirmeyin' şeklinde verilen tanık beyanları kesinlikle doğru değildir. Sicil notunu düşük verdiğim, darbe gecesi sarhoş olarak karakola gelen üç tanığın ifadesiyle yargılanıyorum. Verdiğimiz mühimmatı darbe gecesi taşıyamayan personelle yüzleşmek istiyorum."

Sanık Uğur Varol da 17-25 Aralık sonrasında her türlü güvenlik soruşturmasından geçmesinin ardından TEM Şubesinde çalışmaya başladığını, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, geçici görevle gittiği Diyarbakır'da teröre karşı mücadele ettiğini söyledi. 16 Temmuz'da 8. Hava Jet Üssünden uçakların kalkmaması için nöbet tuttuğunu, darbeye kalkışanları gözaltına aldıklarını anlatan Varol, kendisiyle ilgili ifade veren kişiyi tanımadığını öne sürdü.

 

Mahkeme heyeti, duruşmayı eksikliklerin giderilmesi için erteledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ben oben @fetö uşakları

10 Mart 2017 20:25

Abdürrahim denilen Fetö uşağına şunu sormak lazım; 2014 yılında yine Fetö soruşturması nedeniyle açığa alındığı, İdare Mahkemesindeki yine fetöcü hakimlerce 1 ay gibi kısa sürede göreve geri iade edildiği, kendisine emniyetçe bir görev verilmediği ve o tarihten Karamürsel de Rize Emniyeti polislerince kelepçelenerek göz altına alındığı Ağustos 2016 tarihine kadar 2 yıl boyunca devletten maaş aldığı, Rize de görevli iken görev verilmediği için Karamürsel de kaldığı ve yatarak maaş aldığı ve ne tesadüftür ki Karamürsel de görev yaparken koruma ve şoförlüğünü yapan polis memurunun da Fetö den tutuklu olduğu da o düşük sicil verdiği memurun iftirası mı?

ben oben @fetö uşakları

10 Mart 2017 20:17

Abdürrahim denilen FETÖ uşağına şunu somak isterim 2014 yılında FETÖ den açığa alınıp İdare Mahkemedeki yine Fetö uşağı hakimler tarafından 1 ay gibi kısa sürede göreve döndüğü, o tarihten 2016 yılına kadar 2 yıllık sürede Emniyetçe hiç bir görev vermeden maaş aldığı ve hatta Rize iline tayin olmasına rağmen yine görev verilmediğinden Karamürsel de ikamet ettiği ve Rize polisi tarafından Karamürsel de yakalanarak kelepçe vurularak Rize ye götürüldüğü de mi o memurun iftirası?

HABEROLDUN.COM SON DAKİKA OKU

CANLI ANLIK HABER AKIŞI

Haber Scripti: Medya İnternet