Hürriyet Karamürsel'de referandumun görünmeyen kısmını anlattı

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Referandumdan hayır çıkarsa milletimiz kazanacak” dedi.

Hürriyet Karamürsel'de referandumun görünmeyen kısmını anlattı Siyaset

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Referandumdan hayır çıkarsa milletimiz kazanacak” dedi

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, anayasa değişikliği referandumuna ilişkin, "Bu anayasa değişince işsizlik, terör, yolsuzluk bitecek mi? 'Evet' çıkarsa bir kişi kazanacak, ama 'hayır' çıktığında milletimiz kazanacak" dedi. Partisinin Karamürsel İlçe Teşkilatı'nca düzenlenen programa katılan Hürriyet, vatandaşlardan referandumda "hayır" oyu kullanmalarını istedi. Referandumun bir parti meselesi olmadığını, millet ve ülke meselesi olduğunu ifade eden Hürriyet, 16 Nisan'daki oylamanın sistem değişikliği değil, rejim değişikliği olduğunu savundu.

EVET ÇIKARSA BİR KİŞİ KAZANACAK

Referandumda "evet" çıkması durumunda, her şeye bir kişinin karar vereceğini ileri süren Hürriyet, "Bu anayasa değişince işsizlik, terör, yolsuzluk bitecek mi? "Evet" çıkarsa bu bir kişi kazanacak ama "hayır" çıktığında milletimiz kazanacak. Herkes geleceğine oy verecek ama o oyu verirken benim evladımın geleceğine de oy vermiş olacak." dedi.  Referandum çalışmalarına Karamürsel ilçesinde devam eden Hürriyet, Karamürsel CHP İlçe Başkanlığını ziyaret ederek, referandum öncesinde vatandaşların neden "hayır" demeleri konusunda bilgilendirmede bulundu.  Programa, CHP İlçe Başkanı Şinasi Yazar, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Eraslan, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İlçe Başkanı Münteha Purut ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖMER MUHTAR @TABİKİ EVET...

21 Şubat 2017 11:49

evet çıkarsa istikrar kazanacak... ben bu ülkede bir daha ecevit-sezer durumuna düşülmesini istemediğim için evet diyorum... 1.5 yıllık hükümetler tarafından yönetilmek istemediğim için evet diyorum... güneyimizdeki yeni sırınlar oluşurken ülkemin iç meselelerle uğraşmasını istemiyorum, hızlı bir şekilde karar alınıp uygulanmasını istediğim için evet diyorum... kendisini kimin yöneteceğini halkın seçmesi için evet diyorum... yasama yürütme ve yargı artık kendi işini yapacağı için evet diyorum... Düşünsenize T.Erdoğan gibi güçlü bir lider olmasa hükümet Ak partide olmasına rağmen Cumhurbaşkanı ve Başbakan arasında anlaşmazlık çıkardı... nitekim Davutoğlu ile bazı konularda anlaşamadılar... T.Erdoğan değilde başka biri olsaydı Davutoğlu bu kadar kolay bırakır mıydı başbakanlığı? ben artık iki başlı bir yönetim istemediğim için evet diyorum... ben her an patlamaya hazır bir hükümet siste

HABEROLDUN.COM SON DAKİKA OKU

CANLI ANLIK HABER AKIŞI

Haber Scripti: Medya İnternet