Devlet Hastanesi Vatandaşı Çıldırttı

Karamürsel Devlet Hastanesinden gelen şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor. Bir çok bölümde doktor olmaması ve özellikle Kadın Doğum doktorunun yıllardır olmaması yüzünden

Devlet Hastanesi Vatandaşı Çıldırttı Sağlık

Karamürsel Devlet Hastanesinden gelen şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor. Bir çok bölümde doktor olmaması ve özellikle Kadın Doğum doktorunun yıllardır olmaması yüzünden Karamürsel Devlet Hastanesinde çok uzun zamandır, Kadın doğum bölümünü faaliyet göstermiyor.  Karamürselli vatandaşların doğum yapabilmesi için çok büyük paralar vererek özel hastanelere yönlendirilmesinden sonra, şimdi yeni bir sorun başladı.

YENİ SİSTEM KURULDU

Karamürsel Devlet Hastanesine yeni kurulan hasta kayıt sistemi yüzünden bir çok vatandaş mağdur bırakıldı. Yeni kurulan sistemin eğitimi kullanacak personele verilmeden yılbaşında apar topar kurulması ve kimseye öğretilmemesi yüzünden, vatandaşlar polikliniklerde muayene olabilmek için uzun zaman beklediklerini ve daha sonrada bilgisayardan çıkarılamayan evrakların elle yazılarak verildiği bildirildi.

İDARE NE İŞ YAPIYOR

Vatandaşlar yaşadıkları mağduriyet sonrasında idare ne iş yapıyor? Neden  personele yeni kurulan sistemin eğitimi verilmeden, apar topar yeni sisteme geçilerek "VATANDAŞIN ÜZERİNDE" deneme yanılma ile bu işlerin yapıldığını anlayamadıklarını söylediler.

ACİL SERVİS DOLUP TAŞIYOR

Vatandaşlar bir çok bölümün doktorunun olmadığını ve bir çok bölümünde yoğunluktan dolayı tek doktorla hizmet vermeye çalışıldığı için sıra alamadıklarını dile getiren vatandaşlar. Hastanede "ACİL SERVİS" olmasa mecburen çevrede bulunan özel hastanelere gideceğiz. Neden hastane yönetimi çok yoğun olan bölümleri rahatlatmak için doktor takviyesi yapmıyor? Neden bir çok bölümde geçici doktor var? Neden hala doktor olmayan bölümler var? Vatandaşlar, Karamürsel Devlet Hastanesinin koltuklarını değiştirene kadar, önce hizmet kalitesini yükseltin diyerek serzenişte bulundular.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Alev T.K @Tesekkurler

06 Ocak 2017 20:50

1ay önce hastaneden kbb ve diş için randevu aldım, sıra beklerken bir problem yaşamadım. Özel hastanelerden farksız olduğunu düşünüyorum. Gazeteciler konu bulamadığı için insanların ekmek teknesini karaliyor, kendilerini kınıyorum. Her bir calisanina teşekkür ediyorum.

Ayşe cakır @İlgisiz bir hastane

04 Ocak 2017 18:38

Başıma gecen bir olay geldi çocuğumun okulundan arandım ateşi çıktı diye aldım hastaneye gittim polikinlige gittim tıka basa dolu acile gittim sana müdahale edemezler dedi çocuğun ateşi 39 da ordan oraya gönderiyorlar en son sıra alınan yere gittim personel mesai saatinde Face e resim atmak için resim çekiliyor diyorum çocuğum ateşli bekle cekim yapılıyor personel yerinden kalktı a flarımı takmadım ya diyorum çocuk ateşli cekimi mesai den sonra yapın cekim mi önemli evet cekim önemli diyor bana yani anlayacağınız cok ilgisiz ve başı boş bir hastane

HABEROLDUN.COM SON DAKİKA OKU

CANLI ANLIK HABER AKIŞI

Haber Scripti: Medya İnternet