Karamürsel köylerde tedbir yok, rezillik ve kaza çok

Karamürsel'de hafta başından beri kuvvetli bir yağışı beklendiği uyarısı, bangır bangır duyurulurken yetkililer bu uyarıları çokta dikkate almamış.

Karamürsel köylerde tedbir yok, rezillik ve kaza çok Karamürsel Haber

Karamürsel'de hafta başından beri kuvvetli bir yağışı beklendiği uyarısı, bangır bangır duyurulurken yetkililer bu uyarıları çokta dikkate almamış. Dün gece saat 03.00'den bu yana gazetemize ulaşan vatandaşlar okulların tatil olup olmadığı ile ilgili bilgi almak için bizlere ulaşmış olsa da hiç bir yetkili makam bir açıklama yapmadı. Geçtiğimiz günlerde yine oklların tatil olduğu hiç bir yetkili tarafından duyurulmadan onca eziyetle okullarına gelen öğrencilere okullar tatil siz neden geldiniz denilmişti.Karamürsel'in yüksek kesimlerinde yolları kapatırcasına kar yağmış olsa da, hiç kimsenin tedbir ve önlem almaması yolda bir çok kazaya sebep olurken, bir öğrenci servisi yol kenarına düştü ve içerisindeki öğrencilerin büyük panik yaşadığı iddia edildi ve bu kadarda olmaz denilecek görüntüler meydana geldi.

ÖNLEM  ALINMADI

Karamürsel merkez'den yüksek mahallelere çıkışta önlem ve tedbir alınmadan araçlar bırakılınca trafik kazaları ve  araçların yolda kalması kaçınılmaz bir son oldu. Bir çok araç kayarak yoldan çıkarken. Bir çok araçta kayarak kaza yaptı.
Gazetemizi arayarak ve fotoğraf yollayarak, çektikleri rezilliği bizlerle paylaşan vatandaşlarımız, biz sabah çocuğumuzu okula yollayamadık. İşimize gidemedik! Ama sanırız bu kimsenin umurunda değil ! Yollar kapanmış onca kaza olmuş, araçlar yolda kalmış "DEVLET" nerede? Tuzlama araçları nerede? Bir tane kamyon ile bütün yollar nasıl açılabilir? Madem bu denli çok kar yağacaktı, neden okullar tatil edilmedi? Bizler bütün kurumların sosyal medya hesaplarını ve gazeteleri takip ettik ama hiç birinde okulların tatil olduğunu göremedik. Madem tatil olmayacak neden yollar kapalı, neden bizler böyle bir rezillik çektik?

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Mehmet özdemir @08 numara

30 Aralık 2016 10:53

İsimini yazmayıp yorum yazan şahsiyet önce adını kim olduğunu yaz olurmu öyle oturduğun sıcak yerden götünden atıp durma tamam mı gel Bak bakalim hangi arabanın lastiği çıkma hangi arabada zincir yok hangi işçi işine geç kalmış Koop. Arabalarindan başka bir tane araba calismiyor şuanda bu yolda zor şartlarda hizmet vermeye çalışıyoruz kalkiyorsun bi de ileri geri yorum yazıyorsun

İSIM VERMEYE GEREK YOK HALK BILIYOR. @Yalakdere araçlarının tedbirsizliği

29 Aralık 2016 13:22

Ne yolcu taşımacılığı yaparken nede öğrenci taşımacılığı yaparken hiç bir önlem almadan yola çıkılıyor. Araçların çoğunda çıkma kar lastiği bulunuyor. Karda kışta arabada zincir bulundurulmuyor veyahut araçlara takılmıyor. Yolcuya veyahut öğrenciye minibüs otobüs ittirmek ne demektir. Madem ki araçlarınız bu koşula hazır değil neden yola çıkıyorsunuz? Bunların denetimi neden yapılmıyor. Kara yolları dün gece saat 12 civarı tuzlama çalışmasına başladı. Yollarda görüldüğü üzere fazla karda bulunmamakta ancak araçlarda yeterli tedbir olmadığı için böyle halkı perişan etmekte başkalarının canını da tehlikeye atmakta. Lütfen en kısa sürede tedbir alınsın. Köy yollarının zaten perişan olan yollarını daha beter bir hale çevirmesinler.

HABEROLDUN.COM SON DAKİKA OKU

CANLI ANLIK HABER AKIŞI

Haber Scripti: Medya İnternet