İsmail Yıldırım mezarları taşıyor

Karamürsel Belediye başkanı İsmail Yıldırım dün düzenlenen kasım ayı meclis toplantısında kendisine yöneltilen merkez ışıklarda bulunan mezarlığı kaldıracak

İsmail Yıldırım mezarları taşıyor Karamürsel Haber

Karamürsel Belediye başkanı İsmail Yıldırım, dün düzenlenen kasım ayı meclis toplantısında kendisine yöneltilen merkez ışıklarda bulunan mezarlığı kaldıracak mısınız sorusunun ardından çarpıcı bir açıklama yaptı. Hayır ben kaldırmayı düşünmüyorum. Fakat ben kendi dedemin, babamın ve akrabalarımın mezarlarını oradan kaldırarak yukarıda yaptığımız yeni mezarlığa götüreceğim dedi. Salonda bulunan diyer  meclis üyelerimiz dende bu şekilde bir tutum bekliyorum dedi. 
orduescortbayanlarim.xyz ÜÇ KUŞAK SONRA KALKABİLİR
Yıldırım özellikle mezarlıklar bizim ahlakımıza göre en kutsalımız ve mahremimizdir. O mezarlıkta kiminin çocuğu, kiminin babası, kimin ise eşi ve yakınları yatmaktadır. Bizler buralara yeni mezarlık yeri vermeyi uzun süre önce bıraktık ve yeni mezarlığa definleri sağladık. Fakat bu mezarlık çok merkezi yerde kaldığı için elbet bir gün kaldırılacak. Fakat bunun için enaz üç kuşak geçmesi gerekiyor. İnsanın babasının veya dedesinin mezarını taşıması zordur. Fakat dedesinin babasını tanımadığı için bunu yapması o kadar zor olmayacaktır, bu yüzden  ben kendi ailemin mezarlarını İslami vecibelere göre yeni mezarlığımıza taşıyacağım dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet