Kalp ve Damar Hastalıkları Uzmanı Murat Fazlıoğlu halkı bilinçlendirdi

İlçemiz Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen seminerde konuşan Kalp ve Damar Hastalıkları Uzmanı Murat Fazlıoğlu, kalp damar hastalıklarının çağın vebası olarak

Kalp ve Damar Hastalıkları Uzmanı Murat Fazlıoğlu halkı bilinçlendirdi Karamürsel Haber

İlçemiz Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen seminerde konuşan Kalp ve Damar Hastalıkları Uzmanı Murat Fazlıoğlu, kalp damar hastalıklarının çağın vebası olarak nitelendirildiğini kaydetti.

Hastalığın kalp damar duvarındaki hasar ve damar sertliği şeklinde geliştiğini ifade eden Fazlıoğlu, hastalığın değiştirilebilir risk faktörleriyle mücadele edilebilindiğini bildirdi.

Kalp krizini önlemek için önerilerde bulunan Fazlıoğlu, şöyle konuştu:

"Kan basıncınızı kontrol edin, toplam kolesterol seviyelerinizi kontrol edin, sigara içiyorsanız bırakın, hayvansal yağı az olan diyetler uygulayın. Meyve ve sebze tüketin. Fazla kilonuz varsa verin, şeker hastalığınız varsa mutlaka kontrol altında tutun. Kalp sağlığını korumak için yürüyüş ve diğer egzersizleri yapın ama kalp hastalıkları uzmanınıza danışarak. Stresten uzak durmak için gerekirse yoga, meditasyon gibi teknikleri uygulayın. Eğer kalp krizi risk faktörlerini taşıyorsanız kalp krizini engellemeye yardımcı olması için doktor önerisinde aspirin kullanın."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet
avea fatura ödeme- kredi kartı ile elektrik faturası ödeme elektrik faturası ödeme -TTNET fatura ödeme-kredi kartı ile avea fatura ödeme-Vodafone borç ödeme kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme fatura öde ttnet fatura ödeme d-smart fatura ödeme vodafone borç ödeme avea borç ödeme