Galaxy Note 7’ler toplatılıyor!

Teknoloji devi Samsung'un yeni akıllı telefonu Note 7 dünyanın dört bir yanında geri toplatılacak.

Galaxy Note 7’ler toplatılıyor! Teknolji

Samsung'un bu yılki üst seviye akıllı telefonuGalaxy Note 7 ile ilgili her şey çok güzel giderken, birkaç hafta içinde iki kez gelen Galaxy Note 7 modelininbataryasının patlaması haberleri Samsung'un cihazla ilgili kritik bir karar almasına neden oldu.

Samsung'un da ana merkezinin bulunduğu Güney Kore'de Yonhap isimli haber ajansının paylaştığı bir rapora göre, Samsung hatalı olduğunu düşündüğü modelleri geri toplamave bazı ülkelerde geçici olarak Galaxy Note 7 satışlarını durdurma kararı aldı.

Bu haberin paylaşılmasından kısa bir süre sonra Samsung Avusturalya tarafından doğrulandı ve Samsung Avusturalya geçici olarak Galaxy Note 7 satışlarının durdurulacağını belirtti. Daha önceden Samsung, yine bu patlama sorunları nedeniyle cihazın dağıtımını durdurmuştu.

Samsung Avusturalya tarafından yapılan açıklamada bir sorun olduğundan emin olmadıkları ancak bu konu araştırılırken Galaxy Note 7 satışlarının geçici bir süreliğine durduracakları söylendi. Bazı modellerin geri toplanmasıyla ilgili önem taşıyan resmi bir açıklama ise henüz gelmedi.

Bu durum ülkemizdeki modelleri de etkiliyor mu?

Şu ana kadar ülkemize gönderilen Galaxy Note 7 modellerinde bu tarz bir habere rastlamadık. Ancak ilerleyen dönemlerdeyaşanabilecek soruna ilişkin Galaxy Note 7 modellerinin geri toplanması ya da tedbir olarak satışların durdurulması gibi bir durum olacak mı bilemiyoruz. Açıkçası tahminimizce bu durum Türkiye'ye yansımayacaktır, tabii yine de konuyla ilgili Samsung Türkiye'nin bir açıklama yapıp yapmayacağını beklemek gerek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet
avea fatura ödeme- kredi kartı ile elektrik faturası ödeme elektrik faturası ödeme -TTNET fatura ödeme-kredi kartı ile avea fatura ödeme-Vodafone borç ödeme kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme fatura öde ttnet fatura ödeme d-smart fatura ödeme vodafone borç ödeme avea borç ödeme