Fidan bizzat başvuracak

Ak Parti’den milletvekili adayı olacak olan MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın, aday olabilmesi için partiye üye olma zorunluluğu bulunmuyor.

Fidan bizzat başvuracak Siyaset

Ak Parti tüzüğüne göre başvuruların genel merkez veya il başkanlığına bizzat yapılması gerekiyor. Fidan’ın 10 Şubat’ta MİT’teki çalışma arkadaşlarına veda etmesinin ardından bu makamdan ayrılması ile adaylık süreci resmen başlayacak. Fidan’ın 11-20 Şubat tarihlerinde Ak Parti’ye genel merkez veya il başkanlıklarının birinden resmen aday başvurusu yapması bekleniyor. Fidan adaylık için de 5 bin lira ödeyecek. Ak Parti tüzüğüne göre milletvekili adaylarının, başvuruları, “MKYK başka türlü karar vermiş olmadıkça” doğrudan genel merkezdeki ilgili birime veya il başkanlıklarına bizzat yapması gerekiyor. Bu konuda MKYK’nın da farklı bir karar vermediği ifade ediliyor. Fidan’ın Ak Parti’den milletvekili adayı olması için partiye üye olma şartı da bulunmuyor. Fidan isterse üyelik başvurusu da yapabilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet
avea fatura ödeme- kredi kartı ile elektrik faturası ödeme elektrik faturası ödeme -TTNET fatura ödeme-kredi kartı ile avea fatura ödeme-Vodafone borç ödeme kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme fatura öde ttnet fatura ödeme d-smart fatura ödeme vodafone borç ödeme avea borç ödeme