ABD Dışişleri nden Bank Asya açıklaması geldi

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcü yardımcısı Marie Harf, TMSF'nin Bank Asya yönetimine el koymasıyla ilgili hakkında açıklama yaptı.

ABD Dışişleri nden Bank Asya açıklaması geldi Sağlık

 ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü yardımcısı Marie Harf, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ( BDDK) tarafından yönetimine el konulan Bank Asya için konuştu.

Günlük basın toplantısında soruları cevaplayan sözcü yardımcısı, "Türk hükümetinden, finansal aktivitelerin denetiminin uluslararası kanuni standartlara göre yapılmasını sağlamasını bekliyoruz" dedi.

Basın toplantısında sorulan bir soruya, "Bu Türkiye 'nin sorunu, bu konuyla ilgili muhtemelen en iyi Türk yetkililer konuşabilir" cevabını veren Harf, ardından şunları söyledi: "Kabaca konuşmak gerekirse biz, Türkiye dâhil hükümetlerin, şirket ve finansal aktivitelerin denetiminin uluslar arası kanuni standartlara göre yapılmasını sağlamasını bekliyoruz."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet
avea fatura ödeme- kredi kartı ile elektrik faturası ödeme elektrik faturası ödeme -TTNET fatura ödeme-kredi kartı ile avea fatura ödeme-Vodafone borç ödeme kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme fatura öde ttnet fatura ödeme d-smart fatura ödeme vodafone borç ödeme avea borç ödeme