Boytaş işçileri, işe başladı.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu, Boydak Holding'e bağlı Boytaş fabrikalarında işçilerin düşük zamma tepki olarak başlattığı işi bırakma eylemi sona erdi.

Boytaş işçileri, işe başladı. Sağlık

 İş bırakan işçilerin dün Boydak Holding binası önünde oturma eylemi başlatması üzerine Ankara 'dan Kayseri'ye gelen Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı ve Öz Orman -İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, konfederasyona bağlı Öz Ağaç-İş Sendikası üyesi işçilerin, Boytaş'a ait fabrikalarda yanlış bilgilendirme nedeniyle işi bıraktıklarını ancak bugün itibarıyla işçilerin tekrar işbaşı yaptıklarını söyledi. Aslan, şöyle dedi:

"Sendikamızla Boytaş işvereni arasındaki toplu sözleşme görüşmelerimiz devam ediyor. Süreç henüz tamamlanmadı. Ancak işçiler arasında görüşmelerin tamamlandığı ve yıllık yüzde 6 zam verileceği gibi bir söylenti yayılmış. İşçi arkadaşlarımız da böyle bir bilgi alınca haklı olarak tepkilerini ortaya koymuşlardır. Fakat bu yayılan bilgi doğru değildir. İşverenle toplu sözleşme görüşmelerimiz sürüyor. Görüşmeler sonucunda işverenle makul bir seviyede anlaşacağımızı ümit ediyorum. Gelip işçi arkadaşlarımızla görüştük ve önemli bir aşamayı geride bıraktık. İşçi arkadaşlarımızın tamamı işlerinin başındadırlar."

Settar Aslan, bu eylemden dolayı hiç bir işçinin işten çıkarılmayacağını da sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet
avea fatura ödeme- kredi kartı ile elektrik faturası ödeme elektrik faturası ödeme -TTNET fatura ödeme-kredi kartı ile avea fatura ödeme-Vodafone borç ödeme kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme fatura öde ttnet fatura ödeme d-smart fatura ödeme vodafone borç ödeme avea borç ödeme