Karamürsel halkı İftarda buluştu

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, " Son bir yıldaki ara terörle mücadele tarihimizin en mühim mesafesidir." dedi.

Karamürsel halkı İftarda buluştu Karamürsel Haber

Karamürsel Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve İlhan Çınar Alanı'nda düzenlenen iftar programına, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Kocaeli Büyük Şehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu katıldı. Binlerce kişinin katıldığı organizasyonda söz alan, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Karamürsel'in tarihinin çok eskilere dayandığını bu bölgede ilk donanmanın kurulduğunu dile getirdi. Kocaeli'yi fetheden 3 büyük komutandan birinin, Karamürsel Alp olduğunu söyleyen Işık, eğer ki onlar bu topraklar için canla başla mücadele etmişler ise bizlerde bize bırakılan bu mirasın yegâne bekçileri olarak üzerimize düşeni yapmalıyız dedi.

Teröristlerin kökünü kazıyacağız

Ülkemizde özellikle 23 Temmuz 2015’tarihinden bu güne kadar, inanılmaz bir şekilde terörle mücadele edilmektedir. Bizler terörün kökünü kazıyana kadarda bu mücadelemiz devam edecektir, bu mücadelemizde halkın desteğini yanımızda görmek en büyük temennimizdir dedi.

Osmangazi Köprüsü Karamürsel’in gerdanı oldu

Fikri Işık, Osman gazi köprüsünün açılması ile birlikte başta Karamürsel olmak üzere bölgeye büyük katkısı olacaktır. Özellikle İstanbul istikametine gidecek vatandaşlarımız bütün körfezi dolaşmak zorunda kalmayacaktır, bu sayede hem ülke ekonomisine hem de bölgeye büyük kazanımlar sağlayacaktır.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

HABEROLDUN.COM SON DAKİKA OKU

CANLI ANLIK HABER AKIŞI

Haber Scripti: Medya İnternet