Karamürsel'de Deprem

Merkez üssü Marmara Denizi'nin Yalova açıkları olan 4.4 şiddetindeki deprem Yalova ve Karamürsel'de paniğe neden oldu.

Karamürsel'de Deprem Karamürsel Haber

Merkez üssü Marmara Denizi'nin Yalova açıkları olan 4.4 şiddetindeki deprem Yalova'da ve Karamürsel'de paniğe neden oldu. Sabah saat 08.40'da meydana gelen sarsıntıdan korkan vatandaşlar sokağa döküldü.


17 AĞUSTOS'TA AĞIR KAYIPLAR VEREN İLDE BÜYÜK PANİK

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi, merkez üssü Marmara Denizi'nin Yalova açıkları olan depremi 4.4 şiddetinde kaydetti. Sarsıntı 17 Ağustos Marmara depreminde ağır kayıplar veren Yalova'da paniğe neden oldu.Karamürsel'de insanlar depremi hissedirken sık, sık depremlerim olması korku yaratmaya başladı.


EVLERE GİREMİYORLAR

Depremden korkan vatandaşlar sokaklara döküldü. Bir esnafın elektrik sigortalarının bulunduğu kutunun kapakları ise depremin şiddeti ile yerinden fırladı. Depremden çok korktuklarını dile getiren vatandaşlar depremin olduğu dakikalardan beri sokaklarda ve evlerinin bahçesinde oturuyor ve evlerine girmiyorlar. Sarsıntıyı çok şiddetli hissettiklerini dile getiren vatandaşlar, "Sarsıntı çok korkuttu. Evlerimize girmeye korkuyoruz" diye konuştular.

 

Sarsıntının Karamürsel başta olmazk üzere, Bursa, İstanbul ve Kocaeli illerinde de hissedildiği dile getiriliyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

davut @çabuk unutuyoruz.

26 Haziran 2016 14:49

beklenen deprem yavaş yavaş yaklaşıyor. depremle yaşamayı öğrenmemiz lazımken çok çabuk unuttuk. 1 hafta önce kandilli rasathanesi uyarmıştı. faylar artık çok sıkıştı. en geç 3 yıl içerisinde büyüklüğü en yüksek 7 büyüklüğünde depremler bekliyoruz demişlerdi. hemen ertesinde 2 gün arayla 2 deprem olması bizleri çok korkuttu çünkü hazır değiliz bu deprem eninde sonunda olacak gelecek planlarınızı buna göre yapın alacağınız evleri buna göre araştırıp alın...

HABEROLDUN.COM SON DAKİKA OKU

CANLI ANLIK HABER AKIŞI

Haber Scripti: Medya İnternet