Karamürsel Karmek kursiyerlerine seminer

 Aile Konak Hastanesi, meme kanseri konusunda erken tanının önemini vurgulamak için Karamürsel Kurs Merkezi (Karmek) kursiyerlerine seminer düzenledi.

Karamürsel Karmek kursiyerlerine seminer Karamürsel Haber

 Aile Konak Hastanesi, meme kanseri konusunda erken tanının önemini vurgulamak için Karamürsel Kurs Merkezi (Karmek) kursiyerlerine seminer düzenledi. Hastanenin genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Ahmet Şirinocak tarafından verilen seminerde; meme dokusu, meme kanseri oluşumu, güncel meme tedavileri konusunda bilgiler aktarıldı.

 

KADINLARDA MEME  MUAYENESİ

 Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ahmet Şirinocak, “Ailesinde (anne, teyze gibi) meme kanseri öyküsü olanların çok daha dikkatli olması gerekiyor. Yılda bir kez meme ultrasonu ile iki yılda bir mamaografi yaptırmak erken tanı koymada önem kazanıyor. Her kanser türünde olduğu gibi meme kanserinde de erken teşhisin çok önemli. Kendi kendine meme muayenesini mutlaka her kadının uygulamalı” dedi.

 

KADINLARDA MEME KORUYUCU CERRAHİ

Kadınlarda Meme kanseri tanısı konulmuş hastaların tedavi sürecinde koltukaltı lenf bezinin doğru evrelendirilmesini sağlayan Mavi Boya Tekniği, meme başı altına ve tümörlü kısma uygulanarak, lenf bezlerine ulaşmayı sağlıyor. Bu teknikle ameliyat esnasında kurulan küçük bir laboratuar (Frozen) sistemiyle mavi boyalı kısımdan alınan örnek inceleniyor. Böylece meme koruyucu cerrahi burada önem kazanarak, kanserli hücerelerin koltukaltında bulunan lenf bezlerine sıçrayıp sıçramadığı saptanarak, hastanın koltukaltının alınmasının önüne geçilmiş oluyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet
avea fatura ödeme- kredi kartı ile elektrik faturası ödeme elektrik faturası ödeme -TTNET fatura ödeme-kredi kartı ile avea fatura ödeme-Vodafone borç ödeme kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme fatura öde ttnet fatura ödeme d-smart fatura ödeme vodafone borç ödeme avea borç ödeme