KARÇEV Tarafından Düzenlenen Kültürel Mirasın Korunması Paneli

Karamürsel Çevre-Kültür Derneği (KARÇEV) tarafından Karamürsel kültürel mirasının korunması paneli düzenlendi.

KARÇEV Tarafından Düzenlenen Kültürel Mirasın Korunması Paneli Karamürsel Haber

Karamürsel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu'ndaki panele katılan Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ayşe Çalık Ross, Karamürsel antik yolları konusunda bilgi verdi.

"Bütün yollar kesinlikle Roma’ya çıkar ama hiç unutmamamız gereken bir şey var ki bu üç kıta arasındaki giden bütün yollar Kocaeli’den geçer" diyen Ross, şunları söyledi:

"Neredeyse dünyanın en güvenli limanı Gölcük’tür. En güvenli yer İzmit Körfezi ve Gölcük. Dolayısıyla tarih boyunca bu şekilde olduğunu unutmamamız gerekiyor. İşte bu en güvenli limanın oluşu etrafında gemileri yüzdürmek için ahşap vardı yani ağaçlar vardı ve mermer ocakları vardı, su kaynakları vardı. Nasılsa Avrupa ve Asya'yı bağlayan burası, bugün olduğu gibi eskiden de böyleydi. Bunun için Kocaeli’nin tarihi ve buna bağlı olarak ilçeleri ve bu ilçelerin arasında Karamürsel de tarihi açıdan çok zengin bir ilçe."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet
avea fatura ödeme- kredi kartı ile elektrik faturası ödeme elektrik faturası ödeme -TTNET fatura ödeme-kredi kartı ile avea fatura ödeme-Vodafone borç ödeme kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme fatura öde ttnet fatura ödeme d-smart fatura ödeme vodafone borç ödeme avea borç ödeme