Karamürsel'de Organik Tarım Semineri

Karamürsel'de çiftçilere organik tarım semineri düzenlendi.

Karamürsel'de Organik Tarım Semineri Karamürsel Haber

Tepeköy'de gerçekleştirilen seminerde konuşan Kocaeli Ekolojik Yaşam Derneği Başkanı Mustafa Tengerek, katılımcıları organik tarım sertifikasyonu konusunda bilgilendirdi.

İhsaniye'de organik tarımın başladığını ifade eden Tengerek, "Oluklu'da tavukçuluk üzerine önemli bir yatırım yapıldı. Her köyden bu konunun önemini kavrayan çiftçilerimiz ilgi gösteriyor. Solucan gübresi çok basit olarak elde edilebilinir. Toprak analizlerini mutlak gereklidir. Gübrelerin mutlaka zamanında verilmesi gerekir. Kestanelikler için sertifikasyon alınabilir." ifadesini kullandı.

Karamürsel Çevre Kültür Derneği Başkanı Ahmet Akgüner de Karamürsel'de bir ekopazar kurularak organik ürünlerin burada pazarlanmasını amaçladıklarını kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet
avea fatura ödeme- kredi kartı ile elektrik faturası ödeme elektrik faturası ödeme -TTNET fatura ödeme-kredi kartı ile avea fatura ödeme-Vodafone borç ödeme kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme fatura öde ttnet fatura ödeme d-smart fatura ödeme vodafone borç ödeme avea borç ödeme