Kocaeli'de Bomba Paniği

Çalındıktan sonra terör saldırısında kullanılabilir kaydı olan araç İstanbul'dan Kocaeli'ye giriş yapınca Kocaeli polisi alarma geçti. Araç amansız takiple yakalandı

Kocaeli'de Bomba Paniği Bölgesel

Edinilen bilgi ve iddialara göre; İzmit'te bir rent a car firmasına ait 41 RL 616 plakalı araç bir süre önce çalındı. Aracın doğu illerine götürüldüğü belirlenince araç terör eylemlerinde kullanılacağı şüphesi ile aranmaya başlanarak bombalı eylem yapabilme ihtimali araçlar listesine eklendi. Plakası sisteme kaydedilen aracın İstanbul'dan Kocaeli'ye giriş yaptığı tespit edilince Kocaeli polisi alarma geçti.

 

AMANSIZ TAKİP YAPILDI

Otobandan takip edilen araç Körfez gişelerinden şehir içine giriş yapınca polis ekipleri aracın peşine düştü. İzmit'ten Körfez'e kadar D-100 üzerine çıkan ekipler her yerede aracı aramaya başladı. Son olarak Derince'de görülen araç dönüş alarak Körfez istikametine geçiş yapmaya başlayınca ekipler aracın peşine düştü. Yapılan takip sonucunda araç Derince 44 Evler girişinde kıskıvrak yakalandı.

 

TERÖR LİSTESİNDEN SİLİNMEMİŞ

Durdurulan araç içerisindeki sürücü M.K. indirilerek üzeri arandı ve araçta arama yapıldı. M.K.'nin polise gösterdiği evraklarla panik havası sona erdi. M.K.'nin çalınan aracının İstanbul'da ele geçirildiği ve M.K. aracı teslim alarak Kocaeli'ye getirdiğini polis ekiplerine söyleyerek evraklarla durumu kanıtladı. Yapılan incelemede aracın çalıntı kaydının düşürüldüğü fakat terör listesinden düşümün yapılmadığı belirlendi. Tutulan tutanakların ardından M.K. serbest bırakıldı.

 

kaynak : bizimkocaeli

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet
avea fatura ödeme- kredi kartı ile elektrik faturası ödeme elektrik faturası ödeme -TTNET fatura ödeme-kredi kartı ile avea fatura ödeme-Vodafone borç ödeme kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme fatura öde ttnet fatura ödeme d-smart fatura ödeme vodafone borç ödeme avea borç ödeme