KYMD: Kentsel Dönüşüm ve Yeni İmar Planı Çalıştayı

Kocaeli Yapı Müteahhitleri Derneği tarafından KOTO 2 No’lu Eğitim Salonu’nda Kentsel Dönüşüm ve Yeni İmar Planı hakkında bir çalıştay tertip edildi.

KYMD: Kentsel Dönüşüm ve Yeni İmar Planı Çalıştayı Bölgesel

Çalıştayda konuşan KYMD Başkanı Zekai İren, "Kentimizde 3760 adet mezar bina var” dedi.

Kocaeli Yapı Müteahhitleri Derneği (KYMD) Kocaeli Ticaret Odası 2 No’lu Eğitim Salonu’nda gerçekleştirilen çalıştay Kentsel Dönüşüm ve Yeni İmar Planı’nı masaya yatırdı. KYMD İnşaat Komisyonu, İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, Mimarlar Odası, Şehir Planlamacılar Odası, Jeofizik Mühendisleri Odası, KOTO, Körfez Ticaret Odası, Gebze Ticaret Odası ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nden yetkililerin katıldığı toplantıda Riskli yapılar, Riskli yapıların tespiti, Riskli yapıların yıkılması, kentsel dönüşüm, yeni imar planları gibi konular hakkında uzmanların görüşlerinden faydalanıldı.

 

KENTİN PROBLEMİ HEPİMİZİN PROBLEMİ

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren KYMD Başkanı Zekai İren, “Biliyorsunuz çok kısa zaman önce bir genel kurul yaptık. Akabinde mimar komisyonumuzu seçim Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bir ziyaret yaptık. Bu kentte birlikte yaşıyoruz. Kentin problem hepimizin problemi. Öncelikli problemimiz olarak bu başlığı gördük. Aslında öncelikle nezaket ziyaretlerimiz başlayacaktı ama bu çalıştayı çok önemli gördük” ifadelerine yer verdi.

 

3760 ADET MEZAR BİNA VAR

 “Bundan sonraki toplantıda oda başkanlarımızın da heyetleri çalıştaya dahil edilecek” diyen İren, “Bu müzakerelerin sonucunda belirli başlıklar masaya yatırılacak. Çalıştayın bitiminde konu ile alakalı sonuçları Büyükşehir Belediyesine, İzmit Belediyesine, Mimarlar Odasına ve gerekli kurumlara ileteceğiz. Kentimizde 3760 adet mezar bina var. Bu binaların acilen elden geçirilip kentsel  dönüşüme uygun olarak dizayn edilmesi gerekmektedir” dedi.  İren’in konuşmasından sonra toplantı sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

HABEROLDUN.COM SON DAKİKA OKU

CANLI ANLIK HABER AKIŞI

Haber Scripti: Medya İnternet