Suyum fazla geliyor diyen vatandaşlara duyurulur;

‘İskanı olanlara 3.87, olmayanlara 5 TL’

Suyum fazla geliyor diyen vatandaşlara duyurulur; Karamürsel Haber

Dikkat suyu pahalı kullanıyorsunuz. Faturalarındaki ayrıntıya dikkat etmeyen birçok vatandaşın su tüketimi şantiye su tarifesinden hesaplanıyor. Su faturasındaki küçük ama cebiniz için büyük kazanç sağlayacak bu ayrıntıyı gözden kaçırmayın.

İskanı alınmayan evlerde su faturası şantiye su tarifesi üzerinden ücretlendiriliyor. Bize mail yoluyla gelen “Fahiş su faturası geliyor” şeklindeki şikayetlerin ardındaki gerçek ortaya çıktı. Şikayetler incelendiğinde birçok vatandaşın aynı sorunu yaşadığı ve fatura düzenlemesinde bir takım düzenlemeler yapıldığı tespit edildi. İskanı olmayan vatandaşlar tükettiği suyun birim fiyatını konut kullanımı üzerinden değil şantiye kullanımı üzerinden ödüyor. Örneğin konutların su kullanım tutarları 10 tondan yukarısı m3’ü 3,87 TL’den ücretlendirilirken konut inşaatı şantiye kullanımları yani iskanı olmayanlara 5.00 TL’den ücretlendiriliyor. Buna göre vatandaş bir m3’de 2.13 TL farkı fazladan ödüyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet
avea fatura ödeme- kredi kartı ile elektrik faturası ödeme elektrik faturası ödeme -TTNET fatura ödeme-kredi kartı ile avea fatura ödeme-Vodafone borç ödeme kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme fatura öde ttnet fatura ödeme d-smart fatura ödeme vodafone borç ödeme avea borç ödeme