Kara Kış Kapıda ! 10 Yılın En Soğuğu Geliyor.

Kara Kış Kapıda ! 10 Yılın En Soğuğu Geliyor. Amerika'dan gelen bilgilere göre 2016 kışı son 10 yılın en soğuk kışı olacak. Dünyanın kuzey bölgelerinde rekor kar yağışları görüleceği ve dondurucu soğuklar, kasırga, sel, heyelan ve bir çok doğa olayının bu yıl fazlasıyla yaşanacağı belirtildi.

Kara Kış Kapıda ! 10 Yılın En Soğuğu Geliyor. Karamürsel Haber

Kara Kış Kapıda ! 10 Yılın En Soğuğu Geliyor.

Amerika'dan gelen bilgilere göre 2016 kışı son 10 yılın en soğuk kışı olacak. Dünyanın kuzey bölgelerinde rekor kar yağışları görüleceği ve dondurucu soğuklar, kasırga, sel, heyelan ve bir çok doğa olayının bu yıl fazlasıyla yaşanacağı belirtildi.

Amerika’dan gelen bilgilere göre 2016 kışı son 10 yılın en soğuk kışı olacak. Dünyanın kuzey bölgelerinde rekor kar yağışları görüleceği ve dondurucu soğuklar, kasırga, sel, heyelan ve bir çok doğa olayının bu yıl fazlasıyla yaşanacağı belirtildi.

Dünyanın farklı bölgelerinde yoğun kar yağışı, kasırga, sel, heyelan veya kuraklığı artıran El Nino doğa olayı bu yıl zirve yapacak.

Okyanus sularının ısınmasıyla oluşan ve dünyanın farklı bölgelerinde yoğun kar yağışı, kasırga, sel, heyelan veya kuraklığı artıran El Nino doğa olayı bu yıl zirve yapacak.
El Nino doğa olayı nedeniyle, önümüzdeki kış mevsiminde dünyanın kuzey bölgelerinde rekor düzeyde kar yağışının görüleceği, özellikle ocak ve şubat ayında dondurucu soğukların yaşanacağı tamin ediliyor.

TÜRKİYE’YE SEL UYARISI
ABD’nin Ulusal Okyanus ve Atmosfer Ajansı (NOAA), okyanus sularının ısınmasına bakılarak yapılan kıyıslamada en son 1997-98 yıllarında görülen ‘Süper El Nino’nun benzerinin önümüzdeki kış yaşanacağı uyarısı yapıldı. Öte yandan suların ısınmasıyla El Nino’nun kutuplardaki bazı buzulları erittiği, eriyen parçaların kutup rüzgârının da etkisiyle dünyanın diğer bölgelerinde sel ve benzeri felaketlere yol açabileceği öngörüldü.
İngiliz Meteoroloji uzmanları bu yıl ABD ve Avrupa’nın kuzeyinde aşırı soğukların etkili olacağını bildirdi. ABD’nin güneyi ve Güney Avrupa ülkeleri ile aralarında Türkeye’nin de bulunduğu Akdeniz ülkelerinde ise daha ılık ancak fırtına, kasırga , hortum gibi doğa olaylarının ve sel felaketlerinin daha sık gerçekleşeceği ‘ıslak’ bir kış mevsimi yaşanacak. Süper El Nino son 30 yılda 1982 ve 1997’de olmak üzere iki kez etkili olmuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

HABEROLDUN.COM SON DAKİKA OKU

CANLI ANLIK HABER AKIŞI

Haber Scripti: Medya İnternet