AKP'DE MKYK LİSTESİNDE KOCAELİ'DEN TEK İSİM VAR

5. Olağan Büyük Kongre bugün yapılıyor. Ahmet Davutoğlu'nun "tek Genel Başkan adayı" olacağı kongrede, partinin yeni Merkez Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) üyeleri de seçilecek.

AKP'DE MKYK LİSTESİNDE KOCAELİ'DEN TEK  İSİM  VAR Karamürsel Haber

5. Olağan Büyük Kongre bugün yapılıyor.

Ahmet Davutoğlu'nun "tek Genel Başkan adayı" olacağı kongrede, partinin yeni Merkez Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) üyeleri de seçilecek.

 

ZEKİ AYGÜN LİSTEDE

Davutoğlu’nun 50 kişilik MKYK listesinde Kocaeli'den tek bir isim yer aldı. İlk olarak 2011 seçimlerinde milletvekili olarak seçilen ve son olarak 7 Haziran seçimlerinde yeniden listeye giren Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün 50 kişilik MKYK listesine girmeyi başardı.

ZEKİ AYGÜN KİMDİR?

Zeki Aygün, 22 Temmuz 1953'te Kocaeli Derince'de doğdu. Babasının adı Muhammet, annesinin adı Fatma'dır. Elektrik Mühendisi; İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Bölümünü bitirdi. Lüleburgaz Doysan Yağ Sanayi ile Düzce Timak Tarım Aletleri Fabrika inşaatlarında elektrik şantiye şefi ve yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1979-1981 yılları arasında serbest elektrik mühendisi olarak çalıştı. 1981'de Ünka İnş. Tes. San. ve Tic. Ltd. Şirketini kurdu ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttü. 1996'da MÜSİAD üyesi oldu ve çeşitli görevler üstlendi. Orta düzeyde İngilizce bilen Aygün, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

HABEROLDUN.COM SON DAKİKA OKU

CANLI ANLIK HABER AKIŞI

Haber Scripti: Medya İnternet